šeštadienis, liepos 4 d.
S. Skvernelis: Vyriausybė turi emigracijos stabdymo planą
tiesa.com

Anot premjero Sauliaus Skvernelio kalbos apie susitarimus, kaip sustabdyti emigraciją, kaip ir kalbos, yra nereikalingos. Mat visos reikalingos priemonės jau numatytos Vyriausybės programoje, kurią tereikia įgyvendinti.

„Paimkime visi susitelkę ir pasakykime: įgyvendinkime pilnai Vyriausybės programą, tai leis tiek sumažinti emigraciją, tiek paskatins sugrįžti žmones, tiek paskatins žmones, kalbant apie demografinę situaciją, gimdyti“, - pirmadienį naujienų portalo 15min.lt konferencijoje sakė S. Skvernelis.

„Ar reikia dar pasirašyti susitarimą? Dar vienos atskiros programos? Žinote, kaip tos programos yra rašomos? Tai pateiks visus ministerijos iš savo planų, (...) tuos pačius sumes į krūvą, atsiras kažkokia ministerija, kuri kaip ir atsakinga, ir bus nieko nepadaryta“, - pridūrė premjeras.

„Tiesa“ primena, kad naują susitarimą pasiūlė pasirašyti „valstiečių“ vadovas Ramūnas Karbauskis. Jis kvietė prisijungti visas politines partijas ir visuomenines organizacijas.

Remiantis paskutiniais Statistikos departamento paskelbtais duomenimis, praėjusiais metais iš Lietuvos emigravo per 50 tūkst. žmonių, o per pirmus du šių metų mėnesius – beveik 14 tūkst. gyventojų.

Ekspertų teigimu, emigraciją sustabdytų ir lietuvius iš svetur namo grąžintų didesni atlyginimais.

Taip pat teigiama, kad tikrieji emigracijos mastai buvo žinomi jau anksčiau, tačiau tik dabar pasimatė „popieriuje“. Mat emigrantai tiesiog deklaravo savo išvykimą, kad išvengtų tam tikrų mokesčių.

Kita vertus, nemažai žmonių suskubo išvkyti į D. Britaniją, kol šalis de facto dar nepaliko Europos Sąjungos.

2017 04 03 14:55
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt