trečiadienis, rugpjūčio 4 d.
Šalia Vilniaus – išskirtinė byla: motina nėštumo metu vartojo heroiną, priklausomybę perdavė kūdikiui
Alfa.lt, Dominykas Griežė
Unsplash
Nėščiosios vartotas heroinas atsiliepė ir jos vaikui.

Trakuose greitu metu gali būti išnagrinėta išskirtinė byla, kurioje kaltinimai pateikti vietinių apylinkių gyventojai, nėštumo metu vartojusiai heroiną – ši narkotinė medžiaga atsiliepė ir gimusiam kūdikiui, kuriam pasireiškė abstinencijos sindromas.

Baudžiamojon atsakomybėn patraukta tarp Vilniaus, Trakų ir Lentvario gyvenanti motina, kaip nustatyta ikiteisminio tyrimo metu, nėštumo metu buvo visiškai abejinga kūdikio vystymosi procesui, nesidomėjo vaisiaus raida bei galimais rizikos veiksniais ir vartojo heroiną praktiškai iki pat gimdymo.

Paskutiniu nėštumo periodu vartotas heroinas toksiškai veikė vaisių ir sukėlė jam priklausomybę. 2020 m. gruodžio 21 d., berniukui gimus, naujagimiui pasireiškė narkotinės abstinencijos sindromas, kurį pareigūnai vėliau įvertino kaip nesunkų sveikatos sutrikdymą dėl neatsargumo.

Baudžiamojon atsakomybėn patraukta motina – ištekėjusi ir iki šiol dar nebuvo teista, tačiau neturi darbo, yra linkusi į narkotines medžiagas.

Teisiamoji kaltę pripažįsta, todėl jos bylą prašoma užbaigti baudžiamuoju įsakymu – motinai teisme apsilankyti netektų, būtų atsižvelgiama tik į ikiteisminio tyrimo metu duotus parodymus, o byla būtų užbaigta baudžiamuoju įsakymu.

Už nesunkų sveikatos sutrikdymą dėl neatsargumo motinai gresia bauda, viešieji darbai, areštas ar laisvės apribojimas, blogiausiu atveju – laisvės atėmimas iki vienų metų. Tačiau, kadangi kaltę pripažįsta, teisiamoji gali tikėtis, kad paskirta bausmė jai bus sumažinta trečdaliu.

Neeilinė byla turėjo būti nagrinėjama Vilniuje, tačiau Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjas Ramūnas Keidūnas, kuriam teko ši byla, nusprendė, kad sostinei ji nėra teisminga. Teismo vertinimu, nėra aišku, kur ir kada tiksliai teisiama motina vartojo heroiną, todėl ji turėtų būti teisiama tame teisme, į kurio jurisdikciją patenka teisiamosios gyvenamoji vieta. Dėl šios priežasties byla, kurią formaliai teismas galėjo išnagrinėti per Jonines, buvo perduota į Trakų teismo rūmus, kur bus nagrinėjama iš naujo.

2021 07 07 13:08
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt