šeštadienis, rugsėjo 19 d.
Šaltiniai: į Klaipėdą atplaukęs laivas su sprogiomis trąšomis nebuvo priimtas kaimyniniuose uostose
Alfa.lt

Pirmadienį Klaipėdos uosto direkcija pranešė apie į Klaipėdą atplaukiantį po sprogimo Beirute liūdnai pagarsėjusių amonio nitrato trąšų krovinį, kurį priima Klaipėdos jūrų krovinių kompanija „Bega“, ir ta proga stiprinamą uosto saugumą. 

Tačiau, anot Alfa.lt šaltinių, nutylėta situacija, kad laivą su trąšomis galimai bandyta nukreipti į gretimus uostus, o kai šie atsisakė laivą priimti, galiausiai jį priėmė Klaipėda.

Alfa.lt jau rašė, kad, turimomis žiniomis, rugpjūčio 14–15 d. į Klaipėdos jūrų krovinių kompaniją „Bega“ iš Gruzijos Počio uosto turėtų atplaukti didžiulis laivas su 31 tūkst. tonų nefasuotos amonio salietros.

Iš Gruzijos rusų verslininko atgabenta amonio salietra rugpjūčio pradžioje tapo galingo sprogimo Libano sostinėje Beirute priežastimi.

Sprogimas nusinešė mažiausiai 137 gyvybes. Sprogimas ir jo sukelta naikinanti oro banga 9 km spinduliu sužeidė daugiau kaip 5 tūkst. žmonių, visiškai sunaikino miesto centrą ir dešimtis tūkstančių namų pavertė griuvėsiais. Apie 200–250 tūkst. Beiruto gyventojų per akimirką tapo benamiais.

„Bega“ anksčiau nepatvirtino, jog į Klaipėdą turėtų atplaukti amonio nitrato krovinys, tačiau pirmadienį pati uosto direkcija išplatino pranešimą, kuriame pripažino, kad „Bega“ priėmė atvykusį krovinį, o pati direkcija „griežtina uoste perkraunamų ir laikinai saugomų amonio nitrato trąšų patikras“.

Taip pat pranešta, kad papildomų saugumo priemonių ėmėsi ir pati „Bega“, kuri „dar iki atvykstant laivui, įmonėje patikrino visas grandis, kad būtų užtikrintas sklandus ir saugus krovos procesas“.

Tačiau, pasak Alfa.lt šaltinių uoste, iškrauti krovinį uoste galimai leista tik po to, kai nepavyko laivo nukreipti į Liepojos ir Kaliningrado uostus, nes abu uostai atsisakė priimti šį krovinį, todėl Klaipėdos uostas vis dėlto priėmė.

Uostas informacijos neturi?

Savo pranešime Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija bent kelis kartus pažymi, kad per uostą gabenami pavojingi kroviniai yra griežtai kontroliuojami, jų vežimą reglamentuoja tiek Lietuvos, tiek tarptautiniai norminiai aktai bei įstatymai, o kontrolę vykdo atsakingos institucijos.

„Uosto direkcijos Uosto priežiūros skyriaus atsakingi darbuotojai kontroliuoja šių krovinių pakrovimą, iškrovimą, judėjimą ir laikiną saugojimą uoste. Visus Klaipėdos uoste kraunamus pavojinguosius krovinius, tarp jų ir amonio nitrato trąšas, uosto direkcijos darbuotojai mato skaitmeniniame žemėlapyje. <...> Pavojinguosius krovinius kraunančios uosto įmonės turi turėti specialią įrangą, privalo paskirti atsakingus ir kompetentingus asmenis, galinčius nuolat vykdyti operacijų su pavojingaisiais kroviniais kontrolę. Klaipėdos uosto kompanijose, kuriose perkraunami šie kroviniai, dirba pavojingųjų krovinių specialistai“, – rašoma pranešime.

Tačiau pasiteiravus paties uosto direkcijos, ar išties laivas iš Gruzijos su trąšomis galėjo būti nukreipiamas į kitus uostus, Klaipėdos uosto generalinio direktoriaus padėjėja ryšiams su visuomene Dovilės Ringis tvirtino, kad tokios informacijos direkcija neturi, dėl jos reikėtų kreiptis į „Bega“.

Pasitikslinus, ar Klaipėdos uosto vadovybė nepriima sprendimų, kokiems laivams leisti prisišvartuoti uoste, gautas atsakymas, kad uosto kapitonas teatsižvelgia į laivų dydį. „Koks krovinys yra atplukdomas, kokiais laivais, sprendžia pati krovos kompanija. Uosto direkcija apie laivo atvykimą yra informuojama ne vėliau kaip prieš 24 valandas iki laivui atplaukiant į uostą – jeigu laivas yra didesnių parametrų, į uostą įplaukti jam padeda Uosto direkcijos locmanas, jeigu laivas yra ilgesnis nei 200 m, yra reikalingas atskiras Uosto kapitono leidimas“, – rašoma D. Ringis pateiktame atsakyme.

Lietuvoje – tik dalis krovinio

„Bega“ Komunikacijos ir informacijos grupės vadovas Gediminas Gudavičius teigė neturintis informacijos, kad laivui su kroviniu, kurį perkraus bendrovė, būtų iškilę sunkumų patenkant į Klaipėdos uostą.

Anot G. Gudavičiaus, Lietuvoje bus iškrauta 15 tūkst. tonų krovinio, likusi dalis keliaus į kitą uostą.

2020 08 18 09:03
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt