penktadienis, balandžio 16 d.
SAM: dar nežinoma, kaip bus elgiamasi su žmonėmis gavusiems pirmąjį „AstraZenecos“ skiepą
Alfa.lt

Lietuvai laikinai sustabdžius skiepijimą „AstraZenecos“ vakcina Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) teigia, nežinanti ar neribotam laikui sustabdžius skiepijimą minėta vakcina, antros dozės negavę žmonės galėtų gauti kito gamintojo vakcinas nuo koronaviruso. SAM praneša, kad dėl laikinojo „AstraZenecos“ vakcinacijos sustabdymo šiandien skiepo negavo apie 4 tūkst. asmenų.

„Kol kas nėra priimto sprendimo šiuo klausimu. Dėl skiepijimo antra doze kita vakcina tai tikrai reikėtų analizuoti, nes jokių tyrimų nėra atlikta bei yra rekomendacija skiepyti antrą kartą su ta pačia vakcina.

Jei bus priimtas sprendimas, kad pilnai sustabdyti skiepijama šia vakcina neribotam laikui, tuomet SAM tarsis su ekspertais, medikais, vakcinų gamintojais ir ieškos sprendimų, kol kas tikrai nežinom, kaip gali būti“, - sakė SAM Elektroninės sveikatos sistemos ir informacinių išteklių skyriaus vyriausiasis specialistas Lukas Galkus.

Skiepijimas kitomis vakcinomis nestoja

SAM atstovas teigė, kad vertinant praėjusių dienų skiepijimo apimtis galima spėti, jog šiandien minėta vakcina turėjo būti paskiepyti keli tūkstančiai asmenų. L. Galkus pranešė, kad skiepijimas „AstraZenecos“ vakcina buvo sustabdytas nuo šiandien bent jau iki ketvirtadienio.

„Tikslaus skaičiaus Sveikatos apsaugos ministerija nežino, bet kiek analizavome praėjusių dienų duomenys, tai preliminariai galime pasakyti, kad šiandien turėjo skiepytis apie 3-4 tūkst. asmenų su „AstraZeneca“ vakcina.

Kalbant apie kitas vakcinas, tai skiepijimas nenustoja, visos savivaldybės turi ir kitų vakcinų. VIsos savivaldybės tiek šiandien, tiek rytoj ir iki pat savaitės galo skiepys su „Pfizer“ vakcina. Kai kuriuos savivaldybės gauna „Modernos“ vakcinos dozes jau rytoj, kitos gaus penktadienį“, - tikino SAM atstovas.

Didelės įtakos skiepijimo procesui nebus

L. Galkus tikino, kad tie, kurie laukia antrosios „AstraZenecos“ vakcinos kol kas pagrindo nerimauti neturi. Anot SAM atstovo, minėto skiepo gamintojo vakcinos veiksmingumas ne mažėja, o gerėja skiepą gavus vėliau.

„Kas liečia „AstraZenecos“ vakciną, tai tas laikas tarp pirmos ir antros dozės yra dvyliką savaičių, šiaip informaciniame lapelyje nurodyta, kad antra dozė gali būti skiepijama po 4-13 savaičių, bet kuo vėliau ji skiriama, tuo vakcinos efektyvumas didėja. Tad, tai kad mes dabar lauksime ilgiau, problemos tame nematome“, - sakė Elektroninės sveikatos sistemos ir informacinių išteklių skyriaus vyriausiasis specialistas.

SAM atstovo teigimu, kol kas didelės rizikos masiniam vakcinavimo procesui šis laikinas sustabdymas nekelia.

„Jei skiepijimas „AstraZenecos“ vakcina bus visai nutrauktas, tada, naturalu, kad masinė vakcinacija pasivėlins, nes tiesiog negausim daug vakcinų. Trumpoj perspektyvoje - didelės įtakos neturės, nes „AstraZenecos“ tiekimas ir taip buvo sumažintas artimaisuiomis savitėsmis, šią ir kitą savaitę turejom gauti tik apie 12-13 tūkst. šių vakcinų“, - teigė specialistas.

Apie sprendimą sustabdyti skiepijimą „AstraZeneca” antradienio vakarą pranešė ir Lietuvos sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

2021 03 17 17:33
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt