šeštadienis, rugpjūčio 13 d.
SAM už „Delfi“ transliuotą nepažymėtą laidą su ministerijos konsultantu sumokėjo 12 tūkst. eurų
Alfa.lt
Fotobankas
A. Dulkys

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) sumokėjo 12 tūkst. eurų laidos „Kitokie pasikalbėjimai“ kūrėjams už tai, kad ministro A. Dulkio visuomeninis konsultantas Edgaras Kulikauskas-Ciniškas chirurgas pasirodytų laidoje. Delfi teigia nutraukiantys sutartį su laidos kūrėjais.

Penktadienį šia žinia ir sutarčių nuotraukomis savo feisbuko paskyroje pasidalijo Seimo narys Aurelijus Veryga.

...

Po šio įrašo paviešinimo portalas Delfi paskelbė nutrauksiantis sutartį su „Kitokių pasikalbėjimų“ kūrėjais.

„Esame atvira ir socialiai atsakinga žiniasklaidos priemonė. Mes visuomet remiame išorinius autorius, stengiamės reaguoti į auditoriją ir įsigyjame paslaugas tų autorių, kurie būtų verti mūsų skaitytojų ir žiūrovų dėmesio. „Kitokie pasikalbėjimai“ buvo viena iš tų laidų, kurias Delfi pirko iš laidos kūrėjų. Paaiškėjus tokiam faktui, tenka tik apgailestauti ir atsiprašyti publikos, kuri buvo be mūsų žinios suklaidinta. Tai netoleruotina – nei verslo, nei etikos, nei žurnalistine prasme.

Delfi atsiriboja nuo laidos „Kitokie pasikalbėjimai“ rengėjų ir nutrauks iki šiol turėtą sutartį su šiais išorės autoriais. Nuoširdžiai tikime ir tikimės ateityje iš savo partnerių sąžiningos ir socialiai atsakingos bendrystės“, – buvo rašoma naujienų portale Delfi.

Laidos „Kitokie pasikalbėjimai“ kūrėjas Mantas Bertulis suskubo pasiaiškinti, jog gautų pinigų suma yra kur kas mažesnė ir ji skirta laidos filmavimui: apšvietimui, fotografams ir t. t.

„Visų pirma – ne 12 000, o 9917,36 eurų. Ir čia dar prieš mokesčius. Tai lieka apie 7000 tūkst. eurų. Ir tai yra suma, skirta laidai – filmavimų, garso, šviesų, muzikinės grupės honorarams, fotografui, dizaineriui, salės nuomai, maistui bei kt. išlaidoms. Labai, labai maža suma“, – feisbuke rašė M. Bertulis.

Jis tvirtino ir tai, jog į laidą A. Dulkio visuomeninį konsultantą sugalvojo pasikviesti pats: „Kito mediko, kuris galėtų įdomiai su humoru pakalbėti ir būtų žinomas visuomenėje, nelabai žinojau. Apart turbūt Verygos. Ir Ciniškas Chirurgas iš pradžių atsisakė, galvojome apie kitus variantus, tačiau iš trečio karto pavyko jį įkalbėti.“

Nespėjau išlįst iš operacinės, kai teko prisėsti.

„Man paskambino SAM ir pasiūlė dalyvauti „Kitokiuose pasikalbėjimuose“, paieškoti kitokio priėjimo skatinant visuomenę pasiskiepyti. Aš atsisakiau, nes nemėgstu nei dėmesio, nei tuo labiau būti scenoje. Siūliau susirasti kažka kita. Tada su manimi susisiekė Bertulis ir papasakojo, kad kalbėsim apie mane, apie mano darbą ir mano požiūrį. Nežinau, kaip ir kodėl, bet sutikau. Viskas“, – feisbuke rašo laidoje dalyvavęs E. Kulikauskas.

Jis pridūrė, jog apie sutartį tarp laidos kūrėjų ir SAM nieko nežinojo ir už tai honoraro negavo: „Aš esu SAM visuomeninis konsultantas ir jiems padedu neatlygintinai. Apie SAM ir „KP“ sutartį aš nieko nežinojau ir jokio honoraro negavau. Aš net už kurą pats susimokėjau. Bandau aiškintis detales ir, jei bus, ką pasakyti, puslapio sekėjus būtinai informuosiu vėliau.“

...

2021 10 01 14:15
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt