antradienis, sausio 19 d.
Sausio 13-oji: suliepsnojo ne tik tradiciniai atminimo laužai
tiesa.com

Nuo pirmadienio, sausio 12-osios, Lietuvoje suliepsnojo atminimo laužai. Įvairiuose šalies miestuose į atlapus žmonės buvo raginami segtis neužmirštuolės žiedus, kurie plačiai paplito ir socialiniame tinkle „Facebook“. Mėlyni žiedai mirga dabar ir internate, ir Vilniaus gatvėse.

Neužmirštuolės akcija prasidėjo praėjusiais metais ir greitai sulaukė visuomenės pritarimo bei palaikymo. Tai ne vienintelė pilietinė iniciatyva, prie kurios kviečiami prisijungti visi, gyventieji Lietuvoje. Dar viena šviesi akcija vyko Vilniaus Lukiškių aikštėje.

Lietuviai kviesti drauge švęsti Lietuvos laisvę ir suformuoti neužmirštuolių pievą iš neužmirštuolės žiedų, simbolizuojančių atminimą ir pagarbą tiems, kurie kovojo už Lietuvos laisvę. “Mes, Lietuvos piliečiai, tokių dienų ir akimirkų patyrėme ne kartą – Lietuvos nepriklausomybės kovų, laisvės kovų laikotarpiu, 1991 m. sausio 13-ąją. Ypač pastaroji data yra mums svarbi, kadangi, ko gero, visos Lietuvos šeimos prisimena tą laiką – kur buvo, kur stovėjo susikibę už laisvę”, - kalbėjo viena akcijos iniciatorių ir projekto “Neužmirštuolė” ambasadorių Radvilė Morkūnaitė – Mikulėnienė.

Sausio 13-osios išvakarėse iš neužmirštuolių žiedų vienoje pagrindinių miesto aikščių – Lukiškėse – atsirado improvizuota neužmirštupolių pieva, skirta didvyriams atminti prisimenant jų drąsą ir ryžtą ginant Tėvynę.

Sausio 13-osios vakare lietuviai taip patraginti savo darboviečių ir namų languose uždegti atminimo žvakes. Šios akcijos tikslas ne tik prisiminti 14 žuvusiųjų nuo sovietų kareivių ginklų, bet įrodyti sau ir pasauliui, kad ir šiandien esame vieningi ir pasiruošę apginti iškovotą laisvę.

Sužinokite naujienas pirmi - sekite mus FACEBOOK

2015 01 13 13:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt