penktadienis, sausio 21 d.
Sausio 13-osios minėjimo metu minia nušvilpė I. Šimonytę
Alfa.lt
Stop kadras
Sausio 13-osios minėjimas prie Seimo

Prie Seimo vykstančio Sausio 13-osios minėjimo metu ant scenos užlipusi premjerė Ingrida Šimonytė buvo nušvilpta susirinkusios minios. Žmonės ne tik švilpė, tačiau pagerbimo už laisvę žuvusiu aukų metu pasirodžius premjerei skandavo „gėda“, fone girdėjosi ir dūdų švilpimas.

Minia nereagavo į renginio vedėjo Gintaro Mikalausko prašymą gerbti laisvės gynėjų atminimą.

„Jeigu negerbiate susirinkusiųjų, bent jau gerbkite žuvusiųjų atminimą“, – prašė vedėjas.

„Laivė visada yra kūryba, ne destrukcija. Ir tai, kad jūs šiandien galite man švilpti, taip pat yra tos iškovotos laisvės dalis“, – sakė I. Šimonytė.

Nepriklausomybės aikštėje vykstančio Laisvės gynėjų dienos minėjimo ir Laisvės premijos įteikimo ceremonijos metu susirinkusi minia garsiai reiškė savo nepasitenkinimą valdžios sprendimais.

„Gerbiami valstybės vadovai, susirinkę minėjimo svečiai, mieli Lietuvos žmonės, kaip prieš 31-erius metus nardžiau šioje aikštėje būdama paauglė, kupina jaunatviškos drąsos, tada jau buvau pakankamai suaugusi suprasti, kad tai kas įvyko 1990 m. kovo 11-ąją yra pati didžiausia gyvenimo dovana.

Tačiau buvau vis dar per maža suvokti, kokia atsakomybė tuo metu slėgė šalies vadovo ir parlamento pečius, kad laisvė gali būti sunki, tokia sunki, kaip tos gėlės, kurias nešiau procesijoje nuo sporto rūmų iki Antakalnio kapinių“, – minėjimo metu sakė I. Šimontė.

Premjerei kalbant susirinkusi minia švilpė, pūtė dūdas bei rankomis rodė nuleistus nykščius.

Prieš I. Šimonytę minėjimo metu kalbą sakė šalies vadovas G. Nausėda. Jį minia pasitiko ir išlydėjo plojimais.

2022 01 13 15:10
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt