sekmadienis, spalio 25 d.
Saviizoliacijoje esančių asmenų skaičius auga tūkstančiais, bet išmokas gaunančiųjų nedaugėja
Alfa.lt

Šiuo metu žmonių, esančių saviizoliacijoje, Lietuvoje yra virš 18 tūkstančių. Nors šis skaičius per pastarąjį mėnesį patrigubėjo, nedarbingumo pažymėjimą turinčių žmonių išlieka beveik toks pat. 

 „Sodros“ duomenimis šiuo metu nedarbingumo pažymėjimus turi ir išmokas gauna apie 1000 žmonių. Rugpjūčio mėnesį išmokas gavo 1100 žmonių, nors saviizoliacijoje buvo 4 kartus mažiau žmonių nei dabar – apie 5000.

Pačiame karantino įkarštyje kovo-gegužės mėn. saviizoliacijoje esančių skaičius svyravo nuo 200 iki 600, liepos mėn. jis vis dar buvo apie 200. Rugpjūčio mėnesį besiizoliuojančių asmenų skaičius pradėjo augti tūkstančiais, o išmokų dėl epideminės situacijos skaičius nelabai pasikeitė. Pagal „Sodros“ pateiktus duomenis liepos pabaigoje išmokas gavo 700 asmenų, vos keliais šimtais mažiau nei šiuo metu.

„Sodros“ komunikacijos skyriaus vedėjas Saulius Jarmalis teigia, kad vidutinė ligos išmoka šiuo metu siekia apie 31,5 eurų per dieną. Liepos mėn. bendrai ligos išmokų dėl epideminės situacijos išmokėta – 2,2 mln. eurų, rugpjūčio mėn. 0,9 mln. eurų, o rugsėjo mėn. 1-22 d. – 0.8 mln. eurų.

Dabar izoliacijoje yra 18 tūkst. 599 asmenys. „Sodros“ teigimu, ne visi jie yra dirbantys asmenys, kuriems priklauso išmokos. Dalis jų yra vaikai, senjorai, bedarbiai, todėl nedarbingumo pažymėjimų išduoti jiems nereikia.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija Alfa.lt pateikė duomenis, kad šiuo metu prastovos vis dar yra paskelbtos 5400 darbuotojų, tačiau tai nereiškia, kad šie asmenys yra izoliacijoje dėl COVID-19 plitimo grėsmės.

Dalis izoliacijoje esančių asmenų dirba nuotoliniu būdu, tačiau darbdaviai neturi pareigos pranešti „Sodrai“ ar kitoms institucijoms informacijos kiek iš jų darbuotojų izoliuojasi ir tuo pačiu dirba nuotoliniu būdu. 

2020 09 25 12:29
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt