penktadienis, balandžio 16 d.
Seimas ėmėsi pataisų, kurios darbuotojus įpareigotų tirtis dėl COVID-19
BNS

Seimas antradienį ėmėsi Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pataisų, kurios leistų įpareigoti kai kurių sričių darbuotojus privalomai periodiškai tirtis dėl COVID-19.

Antradienį Seimas 71 balsų „už“, 11 parlamentarų balsavus „prieš“ ir 32 parlamentarams susilaikius po patiekimo pritarė tokiam pataisų projektui. Toliau jį svarstys Seimo komitetai, Vyriausybės siūlymu projektas bus svarstomas ypatingos skubos tvarka.

Posėdžiui pirmininkavusi Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen informavo, kad tokiu atveju dėl jo priėmimo būtų balsuojama jau ketvirtadienį.

Projektą pristatęs sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys teigė, kad projekto tikslas – užtikrinti visuomenės sveikatą, šalyje paskelbus karantiną ar ekstremaliąją padėtį dėl užkrečiamosios ligos.

„Įvertinus ligos, dėl kurios paskelbtas karantinas, grėsmę, turėtų būti nustatytas proporcingas šiai grėsmei sveikatos tikrinimas dėl užkrečiamosios ligos, dėl kurios yra paskelbta valstybės lygio ekstremalioji situacija ar karantinas“, – sakė A. Dulkys.

Pataisos numato, jog Vyriausybė esant ekstremaliajai situacijai galėtų nustatyti sąrašą darbų ir veiklos sričių, kuriose leidžiama dirbti darbuotojams tik iš anksto pasitikrinusiems ir vėliau periodiškai besitikrinantiems, ar neserga.

Ministras tvirtino, kad toks reguliavimas negali būti vertinamas kaip prievartinis testavimas, nes nenorintiems darytis testo darbuotojams gali būti skiriama dirbti nuotoliniu būdu.

„Diskusijų metu į viešą erdvę visokių sąvokų yra paleidžiama į cirkuliaciją, nors aš pats asmeniškai nei karto nepasakiau žodžio priverstinis, ir tikrai mūsų nuomone čia nėra pažeidžiamos žmogaus teisės ar laisvės, manau, kad čia yra labai proporcingi pasiūlymai“, – sakė A. Dulkys.

„Numatyta darbdaviams galimybė, jei jis nenori testuotis, dirbti nuotoliniu būdu, kad mes užkardytume židinius ir protrūkius organizacijose“, – teigė ministras.

Pataisos taip pat įtvirtintų, kad nustačius darbovietėje ligos protrūkį darbuotojams taip pat būtų leidžiama dirbti tik pasitikrinus, ar neserga. Išsitirti turinčių darbuotojų sąrašą nustatytų Nacionalinis visuomenės sveikatos centras.

Tuo atveju, jeigu darbuotojas be svarbios priežasties atsisakytų nustatytu laiku pasitikrinti, darbdavys privalėtų nušalinti jį nuo darbo ir nemokėti jam darbo užmokesčio arba skirti dirbti nuotoliniu būdu iki tos dienos, kol jis pasitikrins.

Taip pat numatyta, jog darbuotojų papildomi sveikatos patikrinimai dėl užkrečiamosios ligos gali būti finansuojami valstybės biudžeto lėšomis Vyriausybės nustatyta tvarka.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 03 16 15:40
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt