sekmadienis, rugsėjo 20 d.
Seimas nustatė papildomas priemones, užkirsiančias kelią nesaugios elektros energijos patekimui į Lietuvą
tiesa.com
lrs.lt

Seimas priėmė Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos teiktas įstatymų pataisas, kuriomis nustatytos papildomos priemonės, apribojančios elektros energijos patekimą į Lietuvą iš trečiųjų šalių, kuriose veikia nesaugiomis pripažintos branduolinės elektrinės.

Įstatyme įtvirtinama, kad elektros energijos importo iš trečiosios šalies, kurioje veikia nesaugi branduolinė elektrinė, veikla yra kelianti grėsmę Lietuvos nacionaliniam saugumui.

Pagal naujas nuostatas, išduotų leidimų importuoti elektros energiją iš trečiosios šalies, kurioje veikia nesaugi branduolinė elektrinė, galiojimas bus panaikinamas nuo įstatyme, kuriuo Seimas pripažino trečiosios šalies branduolinę elektrinę nesaugia, nurodytos datos, o jeigu data nenurodyta – nedelsiant juos išdavusios institucijos sprendimu teisės aktų nustatyta tvarka nuo tokios nesaugios branduolinės elektrinės elektros energijos gamybos veiklos pradžios.

Nauji leidimai importuoti elektros energiją iš trečiosios šalies, kurioje veikia nesaugi branduolinė elektrinė, negalės būti išduodami. Šios nuostatos leis tinkamai reaguoti ir į Seimo sprendimą pripažinti nesaugia jau veikiančią trečiosios šalies branduolinę elektrinę.

Be to, kai elektros energijos importo veikla iš trečiosios šalies pripažįstama keliančia grėsmę nacionaliniam saugumui, numatytas mechanizmas už leidimų išdavimą atsakingoms institucijoms imtis įmanomų priemonių neleistinam elektros energijos importui sustabdyti. 2017 m. birželio 15 d. Seimas pripažino, kad Baltarusijoje, Astravo rajone, statoma branduolinė elektrinė yra nesaugi ir kelianti grėsmę Lietuvos nacionaliniam saugumui, aplinkai ir visuomenės sveikatai.

Už šias pagrindinio Būtinųjų priemonių, skirtų apsisaugoti nuo trečiųjų šalių nesaugių branduolinių elektrinių keliamų grėsmių įstatymo naujas nuostatas (projektas Nr. XIIIP-4002(2) balsavo 105 Seimo nariai, susilaikė 9 parlamentarai.

2019 12 19 20:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt