pirmadienis, lapkričio 30 d.
Seime įregistruotas rezoliucijos projektas, sveikinantis D. Trumpą su pergale
Margarita Vorobjovaitė

JAV prezidento rinkimuose dar nesuskaičiavus galutinio balsų pasiskirstymo, Lietuvos Seime jau įregistruota rezoliucija, kuria parlamentas sveikina rinkimus laimėjus Donaldą Trumpą.

Tokios iniciatyvos vos išaušus lapkričio 4-osios rytui ėmėsi parlamentaras Petras Gražulis, jis Seime įregistravo rezoliucijos projektą.

Rezoliucijos tekste teigiama, kad „Lietuvos Respublikos Seimas pažymėdamas, kad Jungtinių Amerikos Valstijų žmonės demokratiniu balsavimu išrinko Donald‘ą Trump‘ą Jungtinių Amerikos Valstijų Prezidentu; (...) nuoširdžiai sveikina išrinktąjį Jungtinių Amerikos Valstijų Prezidentą Donald‘ą Trump'ą ir linki visokeriopos sėkmės einant šias atsakingas pareigas bei įgyvendinant tarptautinės ir vidaus politikos įsipareigojimus.“

Visą rezoliucijos tekstą galite rasti paspaudę šią nuorodą 

Nors galutinis JAV prezidento rinkimų rezultatas kol kas neaiškus ir, tikėtina, neapaaiškės dar keletą dienų, Donaldas Trumpas jau paskelbė apie savo pergalę.

„Mes tikrai laimėjome šiuos rinkimus“, – teigė D. Trumpas, sakydamas neįprastą kalbą Baltųjų rūmų reprezentaciniame Rytiniame kambaryje.

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkė Agnė Širinskienė labai nustebo sužinojusi apie tokią P. Gražulio iniciatyvą ir teigė, kad „kolega paskubėjo“.

„Jei rinkimai dar nesibaigė ir dar nėra fiksuoti rezultatai, tai gal dar anksti sveikinti. Nors aš manau, kad mes visą laiką džiaugiamės, kai demokratinėse valstybėse rinkimai baigiasi ir žmonės išsirenka tą valdžią, kurios jie nori“, – kalbėjo A. Širinskienė.

Ji pridūrė, kad sveikinimo iniciatyvos iš esmės yra geras dalykas, jei registruojamos laiku.

„Čia tikrai nėra tas atvejis, kaip Baltarusijoje, kai žmonės terorizuojami ir klastojami rinkimai. Čia demokratiniai rinkimai ir jie visada yra šventė“, – kalbėjo Seimo narė.

Iniciatyvos autorius Petras Gražulis teigė, kad tokią rezoliuciją nusprendęs parengti, nes D. Trumpas pasiskelbė laimėjęs prezidento rinkimus, o P. Gražulis neturi pagrindo juo nepasitikėti.

„Matote, jau pats prezidentas D. Trumpas paskelbė save laimėjus rinkimus, tai jis, matyt, turi daugiau informacijos. Kadangi jis paskelbė save laimėjus rinkimus, tai aš užregistravau tokią rezoliuciją“, – kalbėjo parlamentaras.

Jo teigimu, jei D. Trumpas nežinotų galutinių rezultatų, jis neskelbtų savo pergalės.

„Jei Seimas neprabalsuos už rezoliuciją, tai jų reikalas – gali nebalsuoti. Aš išsiunčiau šitą rezoliuciją ir Amerikos ambasados administracijai“, – pridūrė parlamentaras.

P. Gražulio nario nuomone, demokratų kandidatas rinkimuose – Joe Bidenas, vargu ar laimės rinkimus, tačiau jei tai įvyktų, pasveikintų ir jį.

„Aš nemanau, kad Joe Bidenas laimės rinkimus, nes jis nepasiskelbė, kad laimėjo rinkimus“, – argumentavo Seimo narys.

Šiuo metu JAV prezidento rinkimų rezultatai išlieka neaiškūs. Kai kuriose valstijose tebeskaičiuojami milijonai teisėtai balsavusių žmonių biuletenių. D. Trumpas pareiškė, jog kreipsis į Aukščiausiąjį Teismą, kad sustabdytų tolesnį skaičiavimą.

Taip pat jis be įrodymų teigė laimėjęs Džordžijos ir Šiaurės Karolinos valstijose, tačiau jose rezultatas kol kas nėra aiškus.

2020 11 04 13:42
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt