trečiadienis, rugpjūčio 10 d.
Seimo komiteto darbo viražai: P. Gražulis siūlo V. Landsbergiui suteikti imperatoriaus statusą, A. Širinskienė įžvelgia galimas klastotes
Alfa.lt
V. Skaraitis/BNS foto
Petras Gražulis

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitete bus svarstomas įstatymo projektas, kuriuo Vytautui Landsbergiui būtų suteiktas valstybės vadovo statusas, tačiau ne visi Seimo nariai sutinka su tokiu pavadinimu – Petras Gražulis siūlo buvusį Aukščiausiosios Tarybos pirmininką įvardyti „imperatoriumi“. Agnė Širinskienė įžvelgia galimus pažeidimus komiteto darbe.

„Įstatymo projekte siūloma nustatyti, kad V. Landsbergis, kaip Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos pirmininkas, nuo 1990 m. kovo 11 d. buvo atkurtos nepriklausomos Lietuvos valstybės vadovas.

Esu įsitikinęs, kad ši formuluotė yra netiksli – V. Landsbergis tuo metu turėjo iš esmės neribotą įtaką daugumai Lietuvos gyventojų, todėl reikėtų tikslinti jo statusą parenkant teisingesnį pavadinimą, labiau atitinkantį jo tuometines galimybes“, – rašoma P. Gražulio pateiktame pasiūlyme įstatymo projektui.

Jis siūlo V. Landsbergiui suteikti imperatoriaus statusą.

Tačiau, anot pateiktos išvados, tokio statuso suteikti negalima, nes nebuvo tokio pareigūno, kuris atliktų imperatoriaus pareigas.

Seimo narė A. Širinskienė pastebėjo, kad ji šios išvados rengėja, tačiau tikino, kad jos tikrai nerengė: „Pasakykit, kas ją už mane parengė, kadangi aš ją pamačiau tik dabar, 20 val. 30 min. ...“

Ji taip pat feisbuke atkreipė dėmesį, kad apie Teisės ir teisėtvarkos posėdį buvo pranešta jau po darbo valandų: „19 val. 12 min. į mano paštą atėjo skubus pranešimas. Skubiai po darbo valandų šaukiamas Teisės ir teisėtvarkos komiteto posėdis. Svarstysime rytoj iš pat ryto senelio tapimo valstybės vadovu klausimą.“

Tiesa, pati parlamentarė taip pat turėjo pasiūlymą įstatymo projektui – ji siūlo ne Aukščiausiosios Tarybos pirmininkui, o visam prezidiumui suteikti kolektyvinį vadovo statusą.

„Akivaizdu, kad paskui, paskutinę sesijos dieną, įstatymo projektas bus įkištas į plenarinę darbotvarkę ir priimtas. Labai svarbu prieš vasarą juk valdovu apsiskelbti ir titulais apsidovanoti“, – feisbuke tvirtino A. Širinskienė.

Patinka mūsų portalo naujienos? Sekite Alfa.lt feisbuke. Norite matyti tik įdomiausias naujienas glaustai? Tuomet ieškokite mūsų „Telegram“ ir tviteryje.

2022 06 30 09:29
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt