sekmadienis, gruodžio 5 d.
Seimo narys T. Tomilinas vyko į pasienį gelbėti migrantų šeimos su mažais vaikais
Alfa.lt
Fotobankas
Tomas Tomilinas

Politiko teigimu, Lietuvos pasieniečiai, o vėliau ir jų kolegos baltarusiai išstūmė migrantų šeimą su 4 mažamečiais vaikais. T. Tomilinas savo paskyroje feisbuke rašė, kad baiminosi, jog ši migrantų šeima vėl bus išstumta.

„Nuo ketvirtadienio irakiečių šeima su 4 mažamečiais vaikais buvo išstumta iš Lietuvos ir vėliau iš Baltarusijos, tad šeima įstrigo pasienyje. Jauniausiam vaikui maždaug dveji. Skirtingai nuo Lenkijos, retas atvejis Lietuvos viešojoje erdvėje. Nežinau, ar retas realybėje. Niekas vaikų statistikos nepraneša“, – rašė politikas.

„Vakar važiavau į Padvarionių užkardą, prie pat Vilniaus ir Medininkų, ir pranešiau pasieniečiams, kad jau dabar ne Ignalinoje,o prie jų užkardos yra ta pati stumdoma šeima. Kaip? Nežinom. O kur buvo prieš Ignalina? Kiek dienų stumdoma iš vienos šalies į kitą?“, – pasakojo T. Tomilinas.

„Važiavom kol kelias tapo koše. Suradom. Šeima buvo labai arti sienos, miške, kelių šimtų metrų atstumu nuo Baltarusijos. Svarbiausia, naktį iš šalto miško šeima dzipais nuvežta 15 km. į artimiausią Padvarionių užkardą, šiltas patalpas, aprengta, pamaitinta,miega. Važiuojam namo ir galvojam, ar bus dar vienas bandymas juos išstumt?“, – apgailestavo Seimo narys.

Jis taip pat nepagailėjo kritikos visureigių akcijos pasienyje organizatoriams: „Atskiro dėmesio reikalauja valarykštis safario megėjų komentaras apie visureigių entuziastus ir moteris prie sienos. Absoliučiai gėdingas kažkokio atstovo pareiškimas, kad prie sienos laukiami safario megėjai vyrai ir nelaukiamos moteris. Aš jums, vyrai, pasakysiu taip. Jei ne dvi moterys mūsų grupėje, nei mes, nei pasieniečiai su savo kameromis ir džipais tos šeimos vakar iš viso būtume nesuradę. Moterų verkiant reikia prie sienos“.

2021 11 07 14:48
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt