šeštadienis, rugpjūčio 13 d.
Seimo pirmininkė: jei rekomendacijų nepakanka, gali tekti grąžinti karantiną
BNS
Fotobankas
Viktorija Čmilytė-Nielsen

Blogėjant epidemiologinei situacijai ir rekomendacijoms nebeveikiant, gali tekti grąžinti karantino režimą, sako Seimo pirmininkė.

„Visi matome nerimą keliančius skaičius, ir jei dėl vienos ar kitos nuostatos vien rekomendacijų nepakanka, gali tekti svarstyti ir tokį grąžinimą“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Apie galimą naujo karantino režimo paskelbimą šią savaitę užsiminė premjerė Ingrida Šimonytė. Anot jos, norint įvesti privalomą kaukių dėvėjimą uždarose erdvėse, reikia skelbti karantiną.

Vyriausybė prie svarstymų dėl naujo karantino įvedimo turėtų grįžti kitą savaitę.

Dabar turintiesiems galimybių pasą kaukių dėvėjimas yra rekomenduojamas.

Seimo pirmininkė ketvirtadienį teigė, kad svarstoma įteisinti mišrų parlamentarų darbą – kai būtų posėdžiaujama ir salėje, ir nuotoliniu būdu. Mat dalis Seimo narių atsisako skiepytis ir testuotis nuo COVID-19.

V. Čmilytė-Nielsen tvirtino, kad, norint organizuoti mišrų darbą, reikėtų didelių investicijų į IT sistemas.

„Mišrus darbas suponuoja ne tik statuto pakeitimą, tačiau ir gana dideles investicijas į IT sistemas. Tokias galimybes svarstome, bet sveriame, ar tai prasminga investicija į IT sistemas, turint galvoje, kad Seimo nariai daugiausia linkę dirbti gyvai, o jei labai pablogėtų situacija, turime jau gana sėkmingos patirties dirbti nuotoliniu būdu, jeigu to prireiktų“, – sakė Seimo vadovė.

Blogėjant epidemiologinei situacijai, Lietuva šią savaitę įžengė į blogiausią, „juodąją“, pandemijos spalvinę zoną.

Statistiko departamento duomenimis, 14 dienų naujų susirgimų koronavirusine infekcija skaičius 100 tūkst. gyventojų pasiekė 550,7 naujų atvejų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2021 09 23 13:42
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt