ketvirtadienis, liepos 9 d.
Seimo pirmininkės akibrokštas įsiutino politikus (atnaujinta)
tiesa.com

Lietuvos politinį gyvenimą paįvairina dabartinės Seimo pirmininkės Loretos Graužinienės netikėti poelgiai. Vienas jų – šios savaitės neplanuotas vizitas į Ukrainą. Parlamento vadovė nutarė pati imtis iniciatyvos ir paraginti aukščiausius Ukrainos politikus atvykti į Lietuvą, kuri pirmininkauja Europos Sąjungos (ES) Tarybai, pasirašyti sutarties, atversiančios kelią Ukrainai į ES.

 Ukrainos Vyriausybė priėmė sprendimą nepasirašyti šią savaitę Vilniuje svarbios istorinės sutarties su Briuseliu, kuri ilgainiui atvertų šaliai kelią į Europos Sąjungą. Taip vadinamos Asocijuotos narystės sutarties atmetimas sukėlė protestų audrą Ukrainoje, kur jau nuo savaitgalio nerimsta protestuotojai.

Opozicija tvirtino, kad Kijeve taikios demonstracijos vyksta jau nuo savaitgalio, kuriuose susirinkę apie 100 tūkst. žmonių. Oficiali Ukrainos žiniasklaida pranešė, kad mitinguotojų yra apie perpus mažiau.

Jau oficialiai paskelbta, kad Rusija darė spaudimą Ukrainos valdžiai, kad šie pradėtų aktyvias derybas dėl glaudesnių prekybinių santykių su Rytų kaimyne, o ne jungtųsi prie Europos bendrijos.

Taigi Seimo pirmininkė L. Graužinienėnuvykusi į Ukrainą tikisi perkalbėti aukščiausius politikus, kad jie leistųsi į kompromisus dėl sutarties su ES. Tačiau didžiausia problema ta, kad L. Graužinienė prisiėmė ne savo funkcijas. Ji savo išvykos nederino nei su Lietuvos užsienio reikalų ministru Linu Linkevičiumi, nei su prezidente Dalia Grybauskaite, kuri pagal Lietuvos Konstituciją, diriguoja užsienio politikai. Apie vizitą nieko daugiau nežino ir ES atstovai. Apie savo kolegės išvyką detalių nepateikė ir ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius. Anot jo, kelionės tikslas – neaiškus.

Politologai, kalbėdami su žiniasklaida, tokį Seimo pirmininkės poelgį vadino neatsakingu ir nebrandžiu. Be to, įtariama, kad politikė tokiu savo išsišokimu bandė įgelti šalies vadovei. L. Graužinienė nepraleidžia progos pakritikuoti D. Grybauskaitės, o jų savotiška kova viešojoje erdvėje vis dažniau sulaukia ne rimtų politikos apžvalgininkų vertinimų, o juokelių.

Praėjusią savaitę Seimo pirmininkė nuskambėjo sukritikavusi D. Grybauskaitę už tai, kad ji paviešino nuotraukas ir vaizdo medžiagą iš popietės prezidentūroje, kai buvo puošiama kalėdinė eglė.

2013 11 26 17:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt