penktadienis, spalio 22 d.
Seimo vadovė tikisi susitarti su prezidentu dėl Partnerystės įstatymo
BNS
Fotobankas
Diana Nausėdienė, Gitanas Nausėda, Viktorija Čmilytė-Nielsen

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen mano, kad neturėtų būti sunku rasti kompromisą su prezidentu Gitanu Nausėda dėl partnerystės apibrėžimo.

„Kalbant apie galimus prezidento sprendimus, galimus prezidento veto, kalbant konkrečiai apie partnerystę, girdėjau pastabą dėl formuluotės apibrėžimo, kuri, matyt, nelabai sunkiai pakoreguojama“, – trečiadienį Žinių radijui sakė ji.

„Jei, matyt, tik toks prieštaravimas ir yra, manau, tą kompromisinį variantą nebūtų sudėtinga rasti ir, matyt, nebūtų pagrindo kalbėti apie veto“, – tvirtino parlamento vadovė.

V. Čmilytė-Nielsen pakartojo, kad siekis įteisinti vienos lyties partnerystę nekelia grėsmės tradicinei šeimai.

„Mano giliu įsitikinimu, jis jokio pavojaus nekelia, jokiai šeimos formai jis pavojaus nekelia. Kaip tik apsaugo kai kurias šeimas, kurios de facto yra šeimos“, – sakė ji.

Seimas pavasarį dviejų balsų persvara atmetė įstatymą, kuriuo būtų įvesta lyčiai neutrali partnerystė. Projektu siūlyta įteisinti tiek vyro ir moters, tiek tos pačios lyties asmenų partnerystę, ją apibrėžiant kaip oficialiai registruotą dviejų asmenų bendro gyvenimo faktą, siekiant sukurti, plėtoti, apsaugoti partnerių santykius.

Prezidentas Gitanas Nausėda prisipažino, kad būtų nepasirašęs tokio Partnerystės įstatymo, koks jis buvo pateiktas Seime, nes jame santuokos ir partnerystės apibrėžimas beveik vienodas.

Lietuvoje partnerystė nėra įteisinta nei vyro ir moters, nei vienos lyties poroms. Keli ankstesni liberalių politikų bandymai šalyje įteisinti civilinę partnerystę Seime nepasiekdavo priėmimo stadijos.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2021 09 29 12:46
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt