trečiadienis, liepos 6 d.
Šeimų sąjūdis rado naują šūkį: valdžia naudojasi karu Ukrainoje
Alfa.lt
BNS Foto
Šeimos gynimo maršas

Lietuvos šeimų sąjūdis įsitikinęs, kad valdantieji naudodamiesi karu Ukrainoje skaldo visuomenę ir esą priiminėja sau naudingus „antivalstybinius įstatymus“. Algimantas Rusteika vidiniam naudojimui skirtame laiške, kuri gavo Alfa.lt, kreipėsi į Šeimų sąjūdžio narius ir rėmėjus, kurie šiuo metu svarsto, ar palaikyti jų judėjimą.

„Mes atstovaujame visuomenės protestinei daliai, didžioji, „tylioji“ dauguma dar tik svyruoja, ar mus palaikyti, ar ne, ir be jų parėmimo mes jokių pergalių nepasieksime. Prasidėjęs karas suskaldė ir, valdžiai bei jos pakalikams tiesiogiai tai skatinant, supriešino visuomenę labiau už pandeminę psichozę.

Ir „tylioji“ dauguma, nulemianti įvykius valstybėje, išgąsdinta karo Ukrainoje ir suvokdama, kad po Ukrainos gali ateiti ir mūsų eilė perdalijant pasaulį, natūraliai pasirinko besąlygišką Ukrainos rėmimą, jautriai reaguoja į bet kokią, net teisingą šios šalies pasirinkimų ir politinių realijų kritiką“, – kreipimesi rašo Šeimų sąjūdžio atstovas komunikacijai A. Rusteika.

Valdančiųjų partijų noras užslopinti bet kokią opozicijos kritiką ir siekimas priimti įstatymus, nepriimtinus daugumai žmonių, yra antivalstybinė veikla.

Šeimų sąjūdžio atstovo pasiteiravus, kokia yra jų pozicija dėl karo Ukrainoje, A. Rusteika tikino, kad Sąjūdis nuo pirmos karo dienos yra Ukrainos pusėje. Tiesa, pašnekovas pabrėžė, kad valdžios atstovai bei žiniasklaida esą puola palaikančiuosius jų sąjūdį.

„Yra puolami žmonės, dažniausiai nepagrįstai, už bet kokią savo nuomonę, pavyzdžiui, Naglio Puteikio, Kristupo Krivicko pasisakymus feisbuke puola. Aš suprantu, kad yra žmonių, kurie tikrai palaiko Rusijos pusę, apie juos net nėra kalbos, aš kalbu apie tuos žmones, kurie galbūt yra suklaidinti, galbūt abejojantys – jie irgi yra puolami.

Mes įžvelgiame, kad valdančiųjų partijų noras užslopinti bet kokią opozicijos kritiką ir siekimas priimti įstatymus, nepriimtinus daugumai žmonių, yra antivalstybinė veikla, nes jie kenkia valstybės interesams. Valdžia neabejotinai naudojasi karu Ukrainoje. Paprasti pavyzdžiai yra tokie: tam tikrų įstatymų atsisakymas išimti iš Seimo darbo programos, Partnerystės įstatymo stūmimas, Nepaprastosios padėties įvedimas ir taip toliau“, – Alfa.lt sakė A. Rusteika.

Pagrindinis smūgis bus nukreiptas prieš LŠS ir Sveikatos teisės institutą, kuriuos sutriuškinus, jie pasijustų saugiai.

Šeimų sąjūdžio atstovo komunikacijai vidiniame naudojamame laiške rašoma, kad „Lietuvą privatizavusios jėgos nelabai bijo opozicijos, kuri jau išsigando, pasidavė ir sulindo į krūmus“.

„Jie bijo organizuotų piliečių, kurie kartu yra jėga. Pagrindinis smūgis bus nukreiptas prieš LŠS ir Sveikatos teisės institutą, kuriuos sutriuškinus, jie pasijustų saugiai. Dabar po visus mūsų viešus tekstus, feisbuko paskyras knisamasi kelerių metų gyliu. Ieškoma bet kokių nepalankių pasisakymų prieš Ukrainą ir už Rusiją, pakanka net mažiausio pritarimo tam, kas vyksta.

Sisteminė žiniasklaida laukte laukia naujų „tyrimų“ rezultatų, isterinis fonas jau sukurtas, gali būti imamasi juridinių veiksmų tolesniam visuomenės įbauginimui ir prieš LŠS“, – rašė A. Rusteika.

Mes jau dabar esame kare.

Minėtame laiške užsimenama ir apie Vilniaus miesto savivaldybės sprendimą atšaukti „Šeimos gynimo maršą 2022“. A. Rusteika teigia, kad mero Remigijaus Šimašiaus sprendimas apskųstas teismui.

„Taip, mes jau dabar esame kare. Kare su valstybę užvaldžiusiomis, iš esmės antivalstybinėmis grupuotėmis, kurioms melas, klasta, visuomenės klaidinimas ir apgaulė yra natūralus veikimo būdas. Mes esame pagrindinis vidaus priešas, kurį jiems reikia sunaikinti, ir jie panaudos viską, kas tik įmanoma. Neduokime patys priešams ginklų į rankas, kurių jie šitaip nekantriai laukia“, – laiške piktinosi Šeimų sąjūdžio atstovas.

2022 03 29 17:59
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt