sekmadienis, rugsėjo 20 d.
Sergamumas koronavirusu šalyje pasiekė piką, teigia R. Lingienė
BNS

Sergamumas koronavirusu šalyje pasiekė piką, tačiau didžioji dalis užsikrėtusiųjų serga lengva infekcijos forma, sako Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) atstovė Rolanda Lingienė.

„Šiuo metu fiksuojamas didžiausias sergamumo pikas, iš tikrųjų didžiausio pakilimo laikotarpiu balandžio 20 dieną fiksuoti 1048 sergantys asmenys, tai šiandieną iš tikrųjų yra daugiau“, – per spaudos konferenciją ketvirtadienį sakė NVSC Vilniaus departamento vadovė.

„Bet noriu nuraminti, kad (...) šiuo metu žmonės serga labai lengvomis formomis ir absoliuti dauguma jų gydoma ne stacionarinėse sveikatos priežiūros įstaigose, bet ambulatoriškai“, – tvirtino ji.

Anot R. Lingienės, ligonėse dėl koronaviruso šiuo metu gydomi 34 pacientai (balandžio 20-ąją jų buvo 130), reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriuose gydomi keturi (buvo 18), dirbtinė plaučių ventiliacija taikoma dviems asmenims (balandį buvo 11). Su deguonies kaukėmis gydoma 15 asmenų – balandžio 20-ąją tokių buvo 35.

„Skaičiai kalba patys už save, situacija jokiu būdu nėra nevaldoma ar grėsminga“, – pabrėžė ji.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 09 10 16:37
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt