sekmadienis, gegužės 31 d.
Šiaulių ligoninės direktorius apie koronavirusu užsikrėtusią moterį: jai net nėra taikomas gydymas
tiesa.com
organizatorių nuotr.

Pirmadienį popiet Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius Remigijus Mažeika pristatė esamą situaciją apie dėl koronaviruso gydomus bei izoliuotus pacientus. Įstaigos vadovas sakė, kad moteriai, kuriai praeitą savaitę diagnozuotas koronavirusas, net nėra taikomas gydymas – ji jaučiasi gerai ir laukia, kada galės vykti namo. Tačiau prieš tai laukiama dviejų mėginių rezultatų. Įstaigos vadovas sakė, kad šiuo metu ligoninėje dėl įtariamo koronaviruso stebimi dar 3 pacientai. Laukiama šių pacientų tyrimų rezultatų.

Įstaigos direktorius sakė, kad 39-erių moters, kuriai nustatytas koronavirusas, sveikatos būklės yra gera. Šiuo metu, ryte paimti mėginiai, yra tiriami. Vakare bus pateiktas atsakymas. „Net jeigu šiandien būtų neigiamas atsakymas, mes per 24 valandas turėtume pakartoti mėginį ir tada spręsti dėl išleidimo namo“, – sakė R. Mažeika. Moteris nori vykti gydytis namuose, tačiau, ar tai bus galima padaryti, paaiškės antradienio vakare. Koronavirusu užsikrėtusi moteris šiuo metu jaučiasi gerai, jai nėra taikomas gydymas. Be šios pacientės Šiaulių ligoninėje dar yra stebimi 3 pacientai dėl įtariamo koronaviruso. Atvejai nėra patvirtinti. Pastarieji atvejai nebuvo susiję su išvyka į Veroną (Italija), bet šie pacientai buvo išvykę į kitas užsienio šalis, jie minėjo, kad galėjo turėti kontaktą su infekuotais žmonėmis, sakė R. Mažeika.

„Siekdami apsaugoti savo personalą ir nuraminti žmones, mes juos nukreipėme į Infekcinių ligų skyrių. Jie vieni nuo kitų izoliuoti, yra paimti tyrimai. Jie turi tam tikrų pneumonijos (plaučių uždegimo – „Delfi“) reiškinių, jiems skiriamas gydymas“, – salė R. Mažeika. Šių pacientų tyrimų rezultatai turėtų paaiškėti pirmadienį vakare. Šie pacientai į ligoninę atvyko savaitgalį. Šiaulių ligoninės direktorius sakė, kad dėl koronaviruso įstaigoje medikai iš viso paėmė 20 mėginių, iki šiol tik vienas buvo neigiamas. Ligoninės atstovai savaitę pradėjo nuo susitikimo su greitosios medicinos pagalbos gydytojais, visuomenės sveikatos centru.

„Mums labai svarbu ištransliuoti žinutę: visi piliečiai, kurie yra kontaktiniai, kurie grįžo iš endeminių zonų arba yra yra turėjo kontaktą, bet neturi nusiskundimų, kad jie atliktų saviizoliaciją. Tai yra pagrindinis prioritetas", – sakė R. Mažeika. „Atsiradus ligų požymiams, kreiptis į greitąją pagalbą (skambinti 112 – „Delfi“) ir pacientai bus atvežami čia (į Šiaulių ligoninę, kitose apskrityse atitinkamai į Klaipėdos, Panevėžio, Kauno bei Vilniaus ligonines – „Delfi“)“, – sakė ligoninės direktorius. Įstaigos vadovas sakė, kad šiuo metu yra didelis srautas skambučių medikams. Šiuo metu Šiaulių ligoninėje yra taikomas karantinas dėl virusinių infekcijų padidėjusio sergamumo. Šiaulių Juventos progimnazija yra laikinai uždaryta dėl gripo epidemijos.

Lietuvoje – vienas koronaviruso atvejis 2020 kovo 2 d. 13.00 val. duomenimis ištyrus mėginius dėl koronaviruso naujų atvejų nėra. Iki šiol Lietuvoje patvirtintas vienintelis koronaviruso (COVID-19) atvejis (patvirtinta 2020-02-28 4.00 val.). Kovo 2 dienos naujausi duomenys: Lietuvoje patvirtintų ligos atvejų: 1 (patvirtinta 2020-02-28 4.00 val.) Paskutiniu etapu ištirta 15 mėginių. Šiandien iki šiol iš viso ištirta 15 mėginių. Per vakar dieną ištirta 23 mėginiai. Iki šiol iš viso atlikta 180 tyrimų dėl įtariamo koronaviruso. Laukiama 7 mėginių rezultatų. Kol kas yra žinoma, kad koronavirusu užsikrėtė daugiau nei 89 tūkstančiai žmonių visame pasaulyje, užkratas dar gruodį pradėjo plisti iš Kinijos, Uhano.

Nuo viruso jau mirė daugiau nei 3 tūkstančiai asmenų, 45 tūkstančiai jau pasveiko. Virusas paplito po 68 valstybes, tarp kurių ir Lietuva. Europai, o taip pat ir Lietuvai didžiausia grėsmė ėmė kilti tuomet, kai vasario pabaigoje naujojo tipo koronavirusas COVID-19 ėmė plisti Italijoje. Iki šiol šioje šalyje yra žinoma daugiau nei 1,6 užsikrėtimo atvejų, 34 asmenys mirė.

2020 03 02 13:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt