pirmadienis, sausio 25 d.
Šiaulių meras ir KAM sutartį dėl karinio miestelio planuoja pasirašyti iki metų pabaigos
Alfa.lt

Karinio miestelio, kuris greitu metu bus pradėtas statyti Šiaulių mieste, projekto plane numatoma pastatyti ne tik kareivines, valgyklą, štabą, medicinos, kontrolės punktus, bet ir degalinę, plovyklą bei sporto aikštes. Aštuonių hektarų karinio miestelio statymui skirta virš 43 mln. eurų. Konkursą karinių miestelių statymui organizavo Krašto apsaugos ministerija (KAM), finansavimas bus skirtas iš viešojo ir privataus sektorių partnerystės.

„Sutartis su Krašto apsaugos ministerija dar nėra pasirašyta, planuojama, kad tai bus padaryta iki metų galo“, - sakė Šiaulių meras Artūras Visockas.

Kariniai miesteliai bus statomi ne tik Šiauliuose, projekto plane numatoma panašius miestelius pastatyti Vilniaus ir Šilalės miestuose. Kol kas planuojama, kad apie 3 tūkstančiai karių 2023 metais jau galės įsikurti naujuose kariniuose miesteliuose.

Toje teritorijoje, kur įsikurs karinis miestelis, dabar yra nakvynės namai, juos Šiaulių savivaldybė iki kovo mėnesio įsipareigojo perkelti į kitą vietą. Šiaulių kariniame miestelyje planuojama apgyvendinti apie 800 karių, jame bus apgyvendintas Kunigaikščio Margirio pėstininkų batalionas, kuris yra laikinai įsikūręs Radviliškio mieste esančiame Oro gynybos batalione.

Kariniame miestelyje per du metus bus pastatytos kareivinės, universali sporto salė, sporto aikštynai, garažai, valgykla, štabas, rikiuotės aikštė, medicinos punktas, degalinė, plovykla, sandėliai, remonto dirbtuvės, pastogės technikai, technikos aikštė, asmeninių automobilių parkavimo aikštelė bei kiti reikalingi statiniai ir tinklai. Bendras visų pastatų plotas sieks 24 tūkst. kv. metrų.

KAM jau ankščiau skelbė, kad projektas bus įgyvendintas pasitelkiant viešojo ir privataus sektorių partnerystę. Šių metų spalio mėnesį KAM konkurso būdu atrinko, kas bus karinių miestelių vystytojai. KAM savo puslapyje teigia, kad tai bus pirmas kartas, kai pirkimas krašto apsaugos sistemoje vykdomas viešojo ir privataus sektorių partnerystės būdu.

Privataus partneri atrankoje Šiaulių karinio miestelio statyme laimėjo „Partnerystės projektai keturi“ įmonė. Šilalės ir Vilniaus rajonuose karinius dalinius vystys „Salvinta“. KAM savo puslapyje teigė, kad tai buvo ekonomiškai naudingiausi pasiūlymai.  

2020 12 07 07:31
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt