sekmadienis, rugsėjo 20 d.
Šiauliuose – itin neįprasta byla: nuteistasis smurtauti ėmė, kai žmoną lovoje užtiko su kitu vyru ir drauge
Dominykas Griežė

Nors sekant teismų priimamus sprendimus pastoviai galima aptikti buitinio smurto bylų, kai priež žmoną ar sugyventinę ranką pakėlęs kaltinamasis teisinasi aukos neištikimybe, Šiaulių apylinkės teisme pastaruoju metu buvo išnagrinėta itin neįprasta situacija, privedusi prie smurto: šiaulietis ranką prieš žmoną pakėlė tuomet, kai grįžęs namo užtiko ją lovoje ne tik su svetimu vyru, bet ir su žmonos drauge.

Šiaulių gyventojas Arūnas R. ranką ne tik pakėlė, bet ir sulaužė nosį, padarė kitus sužalojimus, iš viso rankomis ir kojomis sudavė ne mažiau kai 21 smūgį. Kliuvo ir lovoje užtiktam svetimam vyrui bei žmonos draugei, tačiau pastarieji pretenzijų nepareiškė.

Prieš tai 10 klasių baigęs, brigadininku dirbantis vyras kartą jau buvo teistas – 2018 metais už apiplėšimą šiaulietis buvo gavęs 30 parų arešto.

Nors Arūnui R. iškelta baudžiamoji byla buvo išnagrinėta viešai, visų vyro duomenų neatskleisime – nukentėjusiąja tapo šeimos narė, byloje nagrinėjami intymūs šeimos santykiai, be to, nuteistasis ir nukentėjusioji turi bendrų vaikų.

Namuose laukė nemaloni staigmena

Į nemalonią istoriją Arūnas R. įsipainiojo šių metų kovo 8 d., kai paryčiais, apie 4 val., grįžo namo. Kaip paaiškėjo, Moterų dienos proga žmona jam buvo paruošusi itin nemalonią staigmeną – sutuoktinę šiaulietis aptiko lovoje su svetimu vyru ir žmonos drauge. Maža to, nukentėjusioji buvo beveik nuoga – pasipuošusi žaidimams lovoje naudojama „kūno kojine“.

„Žmona vilkėjo kūno kojinę su didele iškirpte klyne, o M. su I. vilkėjo tik apatines kelnaites. Supratau, kad žmona buvo neištikima“, – kiteisminio tyrimo paaiškino vyras.

Teisme Arūnas R. teigė, kad, pakliuvęs į tokią situaciją, puolė svetimą vyrą, o sutuoktinė puolė jo ginti. „Tiesiog nėra malonu rasti artimą žmogų tokioje situacijoje“, – teigė nuteistasis.

Anot šiauliečio, su žmona aptiktą vyrą jis pažinojo, kadangi anksčiau kartu dirbo vienoje darbovietėje. Pastarajam Arūnas R. spėjo suduoti keletą kartų į veidą, kol jo nestojo ginti paties smurtautojo žmona. Besiaiškinant santykius su ja, svečias sugebėjo nepastebėtas išeiti iš namų.

Konfliktą nutraukė kartu miegojusi žmonos draugė, kuri iškvietė policiją. Atvykę pareigūnai Arūną R. sulaikė, kaip paaiškėjo, vyras į namus grįžo išgėręs, mat prieš tai laiką leido su draugu. Teisme šiaulietis pripažino, kad nežino, kaip būtų reagavęs, jei būtų buvęs blaivus. Vyras teigė neprisimenantis, kiek smūgių iš viso sudavė žmonai, mat veikė pagautas impulso, o į rankas save suėmė ir susivokė tik įsikišus pareigūnams.

Bylos metu šiaulietis teigė bent iš dalies susitaikęs su žmona ir bendraujantis, nes reikia būti su vaikais. Vyras neneigė, kad planuoja vėl kartu gyventi, kai tik teismas leis jam vėl artintis prie žmonos.

Moterys: nieko tokio nebuvo

Nors teismas ir pareigūnai labiau gilinosi į muštynes, o ne priežastis, dėl kurių šios kilo, apie konfliktą ir jo priešistorę ikiteisminio tyrimo metu teko pasipasakoti, tiek sumuštai žmonai, tiek jos draugei, tiek ir vienoje lovoje su dviem moterimis atsidūrusiam vyrui.

Visi trys sutartinai teigė – Arūno R. žmona nebuvo neištikima savo vyrui.

Anot moterų, draugės susitikusios Arūno R. ir žmonos namuose, užmigdžiusios vaikus, tuomet ėmė bendrauti ir vartoti alkoholinius kokteilius, o apie vidurnaktį į kompaniją pasikvietė ir pažįstamą vyriškį. Su pastaruoju dar kelias valandas bendravo ir vartojo alkoholį, kol galiausiai visi trys nuėjo miegoti.

Tačiau kam visiems prireikė miegoti vienoje lovoje, ypač atsižvelgiant į tai, kad į svečius atėjęs vyriškis gyveno šalimais, ir kodėl nuteistojo sutuoktinė, guldama į lovą, „pasipuošė“ erotiniams žaidimams naudojama kūno kojine, nė vienas nepaaiškino, o pareigūnai perdaug ir nesigilino.

Už grotų nesės

Šiauliečiui ir taip nemaloni istorija baigėsi nemaloniu nuosprendžiu. Arūno R. baudžiamąją bylą išnagrinėjęs Šiaulių apylinkės teismo teisėjas Mantas Liesis, prieš keletą metų sulaukęs žiniasklaidos ir teisėjų bendruomenės dėmesio dėl darbo metu priimtų procesinių sprendimų, atsižvelgė į tai, kad vyras prieš dvejus metus buvo teistas už apiplėšimą, o nusikaltimą padarė neblaivus.

Pastarosios aplinkybės sunkino Arūno R. padėtį, tačiau vyrą gelbėjo tai, kad savo kaltės jis neneigė ir nuoširdžiai gailėjosi. Atsižvelgus į tai, M. Liesis skyrė žmoną sumušusiam šiauliečiui 1 metų 4 mėnesių laisvės atėmimo bausmę, tačiau pastarosios vykdymas buvo atidėtas vienerių metų laikotarpiui.

Į bausmės laiką buvo įskaičiuotos ir dvi paros, kurias po konflikto policijos suimtam vyrui teko praleisti už grotų.

2020 08 25 12:23
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt