antradienis, liepos 7 d.
Šiaurės ir Baltijos aštuoneto susitikime aptarti aktualiausi užsienio politikos klausimai
tiesa.com
urm

Rugsėjo 11-12 dienomis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius lankėsi Reikjavike, kur su kolegomis iš Danijos, Islandijos, Norvegijos, Suomijos, Švedijos, Estijos ir Latvijos dalyvavo tradiciniame Šiaurės ir Baltijos šalių (NB8) užsienio reikalų ministrų susitikime.

Susitikimo metu aptarti visoms regiono šalims aktualūs klausimai: regiono saugumo iššūkiai, kibernetinės ir hibridinės grėsmės, santykiai su Rusija ir Kinija, situacija Ukrainoje, Europos Sąjungos darbotvarkės aktualijos, situacija Arktyje, klimato kaita ir kiti.

Pasak ministro, šiandienos iššūkiai reikalauja bendro, koordinuoto atsako daugeliu klausimų. Negerėjanti regiono saugumo situacija, hibridinės grėsmės, iššūkiai kibernetinėje erdvėje ragina stiprinti bendradarbiavimą saugumo srityje tiek regioniniu, tiek tarptautiniu mastu.

Ministras taip pat skatino išlaikyti vieningą, vertybėmis grįstą politiką Rusijos atžvilgiu bei ginti taisyklėmis grįstą tarptautinę tvarką. Komentuodamas situaciją Ukrainoje L. Linkevičius pabrėžė, jog naujoji šalies valdžia turi labai stiprų mandatą vykdyti eurointegracines reformas, todėl svarbu jį realizuoti ir pateisinti didelius žmonių lūkesčius.

„Mūsų nuolatinė parama ir pagalba Ukrainai yra gyvybiškai svarbi, atsižvelgiant į tai, kad pažangos yra siekiama tebesitęsiančios Rusijos karinės agresijos bei politinio ir ekonominio spaudimo sąlygomis“, – teigė jis.

Ministrai priėmė bendrą pareiškimą dėl kovos su klimato kaita, kuriame pabrėžė Jungtinių Tautų Generalinės asamblėjos metu vyksiančio aukščiausio lygio susitikimo svarbą mobilizuojant ambicingus ir konkrečius veiksmus šioje srityje bei išreiškė paramą Amazonės baseino šalims, siekiančioms sustabdyti miškų nykimą.

Tradiciniuose, kasmet vykstančiuose NB8 šalių užsienio reikalų ministrų susitikimuose apsikeičiama užsienio politikos aktualijų vertinimais, koordinuojamos pozicijos ir veiksmai sprendžiant bendrus iššūkius. 2019 metais NB8 bendradarbiavimą koordinuoja Islandija. Per metus įvyksta iki kelių dešimčių aukšto lygio politikų, parlamentarų, įvairių sričių ekspertų susitikimų.

2019 09 14 03:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt