antradienis, sausio 26 d.
Šilalės rajone – skandalas: vietos medikams skirtos COVID-19 vakcinos teko „Vilniaus ponams“
Alfa.lt

Šilalės rajone bręsta skandalas – vietos savivaldybės tarybos narys Tadas Bartkus feisbuke skelbia gavęs informacijos, kad Šilalės rajono medikams skirtomis COVID-19 vakcinomis galėjo būti paskiepyti vietos greitosios pagalbos stoties vadovo, vilniečio Ričardo Ūselio šeimos nariai, įskaitant ir patį R. Ūselį.

Šilalės rajono politikas socialiniame tinkle rašo išsiaiškinęs, kad Klaipėdos universitetinės ligoninės pavedimu buvo skiepijami Šilalės greitosios medicinos darbuotojai, tačiau tarp asmenų, tiesiogiai dirbančių su ligoniais, atsidūrė ir šių darbuotojų vadovas su šeima, net negyvenantys Šilalėje.

„Šiandien telefonu gavau skundą, kuriuo norėčiau pasidalinti.

„Pradėta nuo COVID-19 skiepyti rajono medikus, bet visiems skiepų neužtenka, žmonės laukia savo eilės, bet štai Vilniaus ponams eilėje laukti nereikia. Štai „Ambulanso“ vadovai atvažiuoja į Šilalę su savo šeimos nariais ir čia paskiepijami tarsi kokie išrinktieji. Pasidomėkit, kaip tai galėjo atsitikti, kad iš Vilniaus atvykę „Ambulanso“ direktorius ir jo šeimos nariai čia skiepijami kartu su Šilalės greitosios medicinos darbuotojais. Nuo kada jie įsidarbino Šilalės greitosios medicinos pagalbos stotyje?“ – telefonu klausė manęs žmogus.

Prisipažinsiu, skambutis mane gerokai nustebino. Rajono gyventojų vakcinavimu užsiima Viešoji įstaiga „Šilalės rajono ligoninė“. Todėl nedelsdamas kreipiausi į laikinai direktoriaus pareigas einančią Jolantą Milašiūnienę, prašydamas paneigti arba patvirtinti faktą, kad jos vadovaujamoje įstaigoje su vakcina nuo COVID-19 buvo paskiepyti iš Vilniaus atvykę UAB „Ambulansas“ vadovai su savo šeimos nariais. Jeigu tai tikras faktas, paprašiau nurodyti visas aplinkybes, kaip tai įvyko.

Šilalės rajono ligoninės direktoriaus pavaduotoja atsakė, kad Šilalės greitosios medicinos darbuotojai buvo skiepijami Klaipėdos universitetinės ligoninės pavedimu. Kaip man pranešė J. Milašiūnienė, prieš tai buvo informuota UAB „Ambulansas“ Šilalės greitosios medicinos pagalbos vadovė L. Kalnikaitė, suderintas skiepijimų laikas bei skiepijamų asmenų skaičius, pagal jį užsakyta ir atvežta vakcina iš Klaipėdos universitetinės ligoninės.

„Skiepijamų darbuotojų sąrašą skiepijimą atliekančiai slaugytojai pateikė L. Kalnikaitė. Nei slaugytoja, nei kažkas kitas nekontroliavome šio sąrašo, tiesiog atlikome mums pavestą darbą. Atsakyti į klausimą, ar ten buvo vadovai, negaliu, prašau to klausti UAB „Ambulansas“ vadovės“, – teigiama Šilalės rajono ligoninės l. e. p. direktorės rašte.

Pavyko gauti UAB „Ambulansas“ Šilalės greitosios medicinos darbuotojų sąrašą vakcinavimui. Jį pasirašęs UAB „Ambulansas“ direktoriaus pavaduotojas kokybei Algirdas Radvila. Jis ir pats įsirašęs tame sąraše tarp Šilalės greitosios medicinos pagalbos darbuotojų. Sąraše yra žmonių, kurie tikrai dirba Šilalės greitosios medicinos pagalbos stotyje. Bet radau ir negirdėtų pavardžių. Tarkime, Ričardas Ūselis. Kas jis toks? Negirdėjau, kad toks žmogus dirbtų Šilalės greitojoje medicinos pagalboje. Pasidomėjau internete. Pasirodo, Ričardas Ūselis yra UAB „Ambulansas“ generalinis direktorius. O kas tie kiti trys Šilalės greitosios medicinos pagalbos darbuotojų sąraše nurodyti Ūseliai, įskaitant dvi Ūselienes? Nuo kada visi tie Ūseliai dirba Šilalėje?

Situacija tikrai keista. Sąrašą pasirašo vienas žmogus, jį pateikia kitas žmogus, skiepijanti įstaiga paprasčiausiai „atlieka pavestą darbą“. Tai kodėl nepaskiepijus be eilės savo šeimos, visos giminės ir dar keletą savo kaimynų? O šilališkiai palauks – jie gi ne Vilniaus ponai!“ – feisbuke rašė T. Bartkus.

Alfa.lt nepavyko susisiekti su bendrovei „Ambulansas“ vadovaujančiu R. Ūseliu, tačiau portalui 15min.lt generalinis direktorius pripažino pasiskiepijęs kartu su šeimos nariais, kurie, anot jo, ruošiasi savanoriauti.

2021 01 09 15:35
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt