antradienis, rugsėjo 22 d.
Šių mokslo metų pradžia: reguliuojami mokinių srautai ir mažinamas skirtingose klasėse besimokančių mokinių kontaktas
Alfa.lt

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija skelbia, kad nuo šių mokslo metų pradžios mokyklos turės laikytis griežtų reikalavimų, siekdamos išvengti koronaviruso plitimo. Mokyklose bus reguliuojami mokinių srautai, bus siekiama, kad kuo mažiau kontaktuotų skirtingo amžiaus vaikai. Taip pat kiekvienai mokinių klasei bus būtina paskirti vieną konkrečią klasę.

Sveikatos apsaugos ministro, operacijų vadovo sprendimu, yra parengtos rekomendacijos bei reikalavimai mokykloms dėl klasių, mokinių judėjimo, maitinimo ir tvarkaraščių.

„Atsižvelgiant į esamą epidemiologinę situaciją, planuojama, kad nuo rugsėjo 1 d. ugdymas vyks įprastu būdu – mokyklų patalpose, tačiau laikantis didesnių saugumo sąlygų. Pagrindinis principas organizuojant ugdymą – valdyti mokinių srautus, kad būtų mažinamas skirtingose klasėse besimokančių mokinių kontaktas“, – sako švietimo, mokslo ir sporto viceministrė Jolanta Urbanovič.

Ikimokyklinis, priešmokyklinis ir bendrasis ugdymas:

Nuo šiol asmenys, atlydintys mokinius, mokyklos darbuotojai, mokytojai bendrose uždarose erdvėse, klasės renginiuose uždarose erdvėse dalyvaujantys suaugusieji, pvz., tėvai, kai tarp dalyvių neišlaikomas 2 metrų atstumas, turės dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones: veido kaukes ar respiratorius.

Šiais mokslo metais kiekvienai mokinių klasei būtina skirti vieną konkrečią klasę, kurioje vyks visos pamokos, išskyrus technologijų ir gamtos mokslų dalykus. Kitose klasėse greta turėtų taip pat mokytis bendraamžiai, kad būtų galima išvengti skirtingo amžiaus mokinių kontaktų.

Reguliuojami mokinių srautai:

Jei ugdymui bus naudojamos bendros patalpos (specializuoti kabinetai, salės ir pan.), po kiekvienos pamokos jos turės būti išvėdinamos ir išvalomos. Jei mokymo priemone, inventoriumi naudosis daugiau kaip vienas mokinys, jos turės būti išvalomos ir dezinfekuojamos po kiekvieno panaudojimo.

Mokykloje bus reguliuojamas mokinių srautas, kad kuo mažiau susidurtų skirtingo amžiaus mokinių. Dėl to sveikatos apsaugos ministras pataria pamokas skirtingų klasių mokiniams pradėti ne tuo pačiu laiku.

Mokyklos turės pasirengti mokinių judėjimo krypčių žemėlapį mokyklos patalpose. Jeigu mokykloje yra galimybė, bus būtina numatyti kelis įėjimus, kelis skirtingus išėjimus ir kelią, kuriuo arčiausiai pasiekiama mokymosi vieta.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija rekomenduoja organizuoti po dvi to paties dalyko pamokas iš eilės, o pietų pertraukai skirti ilgesnį laiką. Pataria kai kurių dalykų pamokas vesti lauke, jei bus tinkama mokyklos aplinka ir oro temperatūra. 

Maitinimas:

Mokiniai pavalgyti galės klasėse, maistą patiekus vienkartiniuose induose, arba mokyklos valgykloje, jeigu bus skirtos atskiros erdvės skirtingų klasių mokiniams. Valgykloje kartu pietauti turės tik tos pačios klasės mokiniai ir šalia esančių klasių mokiniai, kurie naudojasi bendra koridoriaus erdve.

Mokinių vežiojimas:

Mokiniai, kurie į mokyklas atvažiuoja ir grįžta mokykliniais autobusais, turės sėdėti saugiu atstumu vienas nuo kito. Visi turės dėvėti kaukes, išskyrus tuos, kuriems dėl kaukės dėvėjimo gali pablogėti sveikata. 

Neformalusis vaikų švietimas:

Neformaliojo vaikų švietimo veiklos galės vykti laikantis vaikų grupių izoliacijos principo. Vaikai nuolatos turės dalyvauti tos pačios grupės veiklose, bus vengiama skirtingų grupių vaikų kontakto patalpose, kuriose vykdoma veikla. 

2020 08 20 12:17
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt