ketvirtadienis, spalio 1 d.
Skvernelis: finansine parama Paryžiaus katedros atstatymui apsiribota nebus
tiesa.com
facebook nuotrauka

Komentuodamas Lietuvos galimybes paremti Prancūziją po Paryžiaus katedros gaisro, ministras pirmininkas Saulius Skvernelis sako, kad dar neapsispręsta dėl konkrečios piniginės sumos. Kita vertus, pabrėžė jis, parama nuo Lietuvos neapsiribos vien finansine išraiška.

„Yra paprašyta Finansų, Užsienio reikalų ir Kultūros ministerijų apskritai pristatyti skubias priemones, kaip mes galėtume prisidėti, tai, matyt, ne tik finansinės priemonės, tai yra ir mūsų restauratoriai, kiti specialistai, kurie galėtų padėti šalinti padarinius ir po to atstatyti.

Laukiame konkrečių priemonių, konsultuosimės su Paryžiumi, kokios pagalbos realiai reikia”, - po Vyriausybės posėdžio teigė premjeras. S.Skvernelis pridūrė manąs, kad bus sudarytos galimybės ir žmonėms aukoti Paryžiaus katedrai.

„Gali būti pokalbis ir su Katalikų bažnyčia, galbūt ir kita Bažnyčia, kaip tos aukos gali būti renkamos. Manau, kad bus rastas mechanizmas (žmonėms. - ELTA), kurie norės prisidėti prie šito paminklo atstatymo”, - teigė Vyriausybės vadovas.

Pirmadienio vakarą užsiliepsnojo Paryžiaus Dievo Motinos katedra. Liepsnos nuniokojo sakralinį statinį. Gaisrą visiškai užgesinti pavyko tik antradienio rytą. Pradėtas nelaimės priežasčių tyrimas, primena ELTA. (Dainora Karklytė)

2019 04 17 15:40
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt