antradienis, rugpjūčio 3 d.
Slovėnijoje Rusijos prašymu sulaikytas verslininkas V. Kučinskas
Alfa.lt

Slovėnijoje sulaikytas Rusijoje sukčiavimu įtariamas verslininkas „Arvi“ įmonių grupės įkūrėjas Vidmantas Kučinskas, BNS patvirtino trys nesusiję šaltiniai.

Lietuvos Užsienio reikalų ministerija BNS penktadienį informavo, kad Slovėnijoje sulaikytas Lietuvos pilietis, tačiau nenurodė jo tapatybės.

„Remiantis duomenų apsauga, galime patvirtinti tik tiek, kad Slovėnijoje penktadienį sulaikytas Lietuvos pilietis, išsamesnės informacijos teikti negalime“, – teigė URM atstovė Rasa Jakilaitienė.

Neoficialiais duomenimis, verslininkas sulaikytas Rusijos prašymu.

URM interneto svetainėje nurodoma, kad V. Kučinskas yra Rusijos garbės konsulas Lietuvoje.

Anksčiau skelbta, kad iš V. Kučinsko Rusijos bankas „Alfa Bank“ per teismus bando atgauti maždaug 20 mln. eurų skolą. Banko advokatas yra sakęs, kad verslininkas kaltinamas sąmoningai pateikęs bankui klaidinančią informaciją apie Kaliningrade veikusios jo valdomos trąšų gamybos įmonės „Arvi NPK“ finansinę situaciją.

V. Kučinskas jam Rusijoje reiškiamus kaltinimus tuomet vadino „Alfa Bank“ pasirinkta gąsdinimo taktika.

Sulaikymas padėtų operatyviai ištirti veikas

V. Kučinsko sulaikymas padėtų operatyviai ištirti jam inkriminuojamas veikas, sako kreditoriui „Alfa Bank“ atstovaujantis advokatas Laurynas Lukošiūnas.

„V. Kučinsko sulaikymas ir galimas perdavimas Rusijos teisėsaugos organams padėtų operatyviai ištirti atitinkamas veikas bei užkirsti kelią naujų nusižengimų vykdymui. Kreditorius „Alfa Bank“ teisinėmis priemonėmis siekia tinkamo V. Kučinsko veiksmų įvertinimo ir atsiskaitymo“, – pranešime cituojamas advokatas.

Penktadienį paskelbtame pranešime advokatas nurodo, kad 2019 metais Rusijoje V. Kunčinskui buvo iškelta baudžiamoji byla dėl sukčiavimo stambiu mastu – jo veiksmuose siekiant gauti paskolas iš banko galimai esama nusikalstamos veikos požymių.

„Siekdamas finansinės naudos savo valdomai įmonei V. Kučinskas galimai sąmoningai banko atstovams pateikė klaidinančius dokumentus apie Rusijoje registruotos „Arvi NPK“ finansinę būklę. Tai galėjo turėti lemiamos reikšmės vertinant kreditų rizikingumą ir priimant sprendimus suteikti įmonei paskolas“, – pranešime cituojamas L. Lukošiūnas.

Pranešime nurodoma, kad „Alfa Bank“ su V. Kučinsku tarptautiniuose ir Lietuvos teismuose bylinėjasi nuo 2015 metų.


2020 07 25 08:44
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt