sekmadienis, lapkričio 29 d.
Socialdemokratai po susitikimo su aplinkos ir sveikatos apsaugos ministrais: „nelaimė Alytuje atskleidė valdančiųjų negebėjimą tvarkytis"
tiesa.com
facebook nuotrauka

Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcija susitikusi su aplinkos ir sveikatos apsaugos ministrais suprato, kad ir politikams, ir gyventojams sudėtinga tikėtis gauti informaciją apie Alytaus gaisro pasekmes žmonių sveikatai ir aplinkai.

„Girdime skirtingą informaciją iš ministrų ir iš Alytaus valdžios, o Alytaus miesto ir rajono žmonės nežino, kiek realiai užteršta jų aplinka, koks teršalų poveikis jų sveikatai ir kokiomis priemonėmis bus saugoma tiek aplinka, tiek gyventojų sveikata. Matant tokią padėtį galima ir toliau cituoti klasikus, kad „skęstančiųjų gelbėjimas – pačių skęstančiųjų reikalas“, – ministrams sakė opozicijos lyderis Julius Sabatauskas.

Ministrai kaltino iš kelių šaltinių vykstančią komunikaciją, kad ji klaidina ir gąsdina žmones. Sveikatos ministras sakė, kad jis neturėtų žmonėms aiškinti, ką žmonėms daryti su kiekviena karve ir jos pienu. „Dėl žmonių sveikatos – tai yra ministerijos prievolė komunikuoti ir paaiškinti apie kiekvieną karvę – koks pienas gali būti užterštas, kaip žmonėms saugotis, koks yra apsinuodijimas dioksinu, ar ūmus, ar lėtinis, kokie požymiai.

Žmonės juk to nežino. O kur ministerijos, pavyzdžiui, kokie nors informaciniai lapeliai. Tokius reikėjo dalinti kiekvienai sodybai. Ekstremalių situacijų komisija pati ne viską žino. Jeigu krizė ištiko vieną rajoną, tai nereiškia, kad centrinė valdžia turi nusišalinti“, – dėl komunikacijos A. Verygai sakė Seimo narys Linas Balsys.

Socialdemokratus nustebino sveikatos apsaugos ministro paaiškinimai, kad išsamūs tyrimai užsienyje atliekami pasirinktinai tik 30-iai gaisrą gesinusių ugniagesių. Mat, pasak ministro, nereikia tikrinti visų, kad įvertintų kokių medžiagų gavo. Biomonitoringo būdu nustatys atrinktiems, tai žinos, ko gavo ir kiti. „Ar Alytaus rajono gyventojus esate informavę, ką jie gali auginti, ką valgyti, kas saugu jų sveikatai, kas ne?“ – klausė socialdemokratė Rasa Budbergytė.

„Tai ne Sveikatos ministerijos klausimas, čia reikia Žemės ūkio ministerijos klausti. Jeigu kas sunegaluos, tuomet gydysim“, – juokavo ministras A. Veryga. „Nelaimė Alytuje atskleidžia šių valdančiųjų negebėjimą tvarkytis – nėra nei aiškios informacijos, nei veiksmų. Ir tai parodė pats gaisro gesinimas, dabar – bandymai tvarkytis su pasekmėmis, ir šis pokalbis, kuriame nė vienas iš ministrų nemato savo atsakomybės už žmonių sveikatą ar užterštą aplinką“, – reziumavo J. Sabatauskas.

Seimo Kaimo reikalų komitetas pritarė įstatymų projektams, kuriais griežtinama ūkio subjektų atsakomybė už aplinkos taršą

Seimo Kaimo reikalų komitetas svarstė ir pritarė Aplinkos ministerijos parengtiems projektams, kuriais numatoma griežtinti ūkio subjektų atsakomybę už aplinkos taršą: Aplinkos apsaugos įstatymo Nr. I-2223 15, 19, 191, 192, 47, 55 straipsnių pakeitimo ir Įstatymo papildymo 551 straipsniu (Nr. XIIIP-3708) ir Aplinkos monitoringo įstatymo Nr. VIII-529 2, 9, 11 straipsnių pakeitimo ir Įstatymo papildymo 111 straipsniu (Nr. XIIIP-3710).

Siekiant patikslinti tam tikras teisės aktuose minimas nuostatas jas labiau detalizuojant, iš esmės nekeičiant teisės aktuose siekiamų tikslų, atsižvelgdamas į Žemės ūkio ir Aplinkos ministerijų prašymą, Komitetas buvo padaręs svarstyme pertrauką.

Buvo atsižvelgta ir į tai, kad, rengiant šiuos teisės aktus, nebuvo atlikta pakankama analizė dėl siūlomų priemonių proporcingumo siekiamiems tikslams, taip pat į tai, kad nebuvo nustatyta, kaip konkrečiai visi šie siūlymai paveiks ūkio subjektus.

Komitetas, įvertinęs parengtus naujus Aplinkos ministerijos ir Žemės ūkio rūmų pasiūlymus pritarė Aplinkos apsaugos įstatymo ir Aplinkos monitoringo įstatymų projektams.

2019 11 14 08:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt