trečiadienis, sausio 27 d.
Socialinė Vyriausybės reklama supykdė lietuvius: žiauru, nehumaniška, šlykštu
Alfa.lt

Pirmadienį feisbuke naujoji Ingridos Šimonytės Vyriausybė savo paskyroje paskelbė reklamą, raginančią per ateinančias šventes likti namuose ir nesirinkti giminei, atskiroms šeimoms švęsti kartu. Tačiau reklama sulaukė labai neigiamo dėmesio – suskubę komentuoti lietuviai ją įvertino kaip itin neskoningą, gąsdinančią, šokiruojančią ir gėdingą. Perlenkta lazda, konstatavo vienas internautas.

Vyriausybės feisbuke paskelbtoje pusės minutės trukmės reklamoje vaizduojamas Kūčių vakaras, prie stalo susirinkusios kelios vienos šeimos kartos – vaikai, seneliai ir anūkai. Tačiau šventinę nuotaiką greitai pakeičia grėsminga ir užkadrinis balsas klausia: kam šis vakaras taps paskutinis? Rodomi po vieną išnykstantys šeimos nariai.

Nors tiesiogiai nepasakoma, akivaizdu, kad taip vaizduojamas vienoje šeimoje įsiplieskęs COVID-19 židinys ir galimos šio viruso aukos, kuriomis gali tapti bet kas iš šeimos. „Sustokime dabar ir tuomet vėl visi susitiksime“, – tokiu reziumė baigiama reklama.

Šis socialinis vaizdo įrašas feisbuke sulaukė labai neigiamų atsiliepimų. Nežmoniška, žiauru, nehumaniška ir gėdinga – taip jį vertina socialinio tinklo vartotojai. „Gėda matyti tokį kūrinį. Dabar tikrai sudėtingas laikas! Jūs baugindami siekiate tautą valdyti? Ar ne geriau būtų buvę sukurti pozityvią socialinę reklamą, kur žmonės švenčia atskirai, kad vėliau, išlaukus, laimingi visi apkabintų artimus?!? Neškite viltį ir palaikymą, bendrystę, o ne atvirkščiai“, – toks vienos feisbuko vartotojos komentaras yra turbūt konstruktyviausia reklamos kritika.

Kiti komentatoriai reagavo emocingiau. „Neadekvatu ir nenormalu tokias reklamas viešinti! Visiškas „nukvakizmas“; „Bent savo tom nesąmonėm negadinkit šventinės nuotaikos“; „Nors kažkiek gėdos turėkit, bjaurybės“; „O gal jums?!?... Ko gero, šlykštesnės reklamos nesu mačiusi“; „Žiauru, nehumaniška, kas tokias reklamas ir kuria“, – taip šį įrašą įvertino feisbuko vartotojai.

Netrūko ir tokių, kurie į neigiamas emocijas keliančią reklamą pažvelgė su humoru. „Kodėl vaikas laimingesnis, kai visi numirė, nei reklamos pradžioje? Ką jam darė toje šeimoje?“ – rašė vienas feisbuko vartotojas.

Alfa.lt pabandė susisiekti su įrašą paskelbusios Vyriausybės atstovais, tačiau kol kas nesėkmingai. Tikimės papildyti Vyriausybės komentaru.

2020 12 14 18:44
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt