pirmadienis, lapkričio 30 d.
Sostinė kol kas neskuba įrengti laikinų ligoninių COVID-19 pacientams
Alfa.lt

 Nors šiuo metu šalies ligoninių stacionaruose ir reanimacijos palatose užimtų vietų skaičius siekia apie pusę, sostinės vicemeras Vytautas Mitalas teigia, kad kol kas Vilniuje nėra juntamas sveikatos sistemos perkaitimas, dėl kurio reikėtų susirūpinti laikinų ligoninių kūrimu. 

A. Verygos penktadienį visuomenei pateiktais duomenimis, iš maždaug 17 tūkst. stacionaro lovų šiuo metu užimta apie 10 tūkst. Iš reanimacijos palatų 650 lovų užimta beveik pusė – 370. Iš lovų, turinčių galimybę skirti deguonies terapiją, iš 6,5 tūkst. užimta 1,9.

COVID-19 pacientams skirtų lovų penktadienį kai kuriose vietose buvo užimta per 60 proc. Artimiausiu metu šį skaičių gydymo įstaigos ketina plėsti.

V. Mitalo teigimu, tarp sostinės gydymo įstaigų perkaitimas kol kas nejuntamas.

Kovo pabaigoje savivaldybė svarstė, kad, situacijai pasiekus piką, būtų galima įrengti laikinas ligonines parodų centre „Litexpo“, arenose, dengtuose stadionuose ir mokyklose. Tačiau šiuo metu, pasak V. Mitalo, tokios būtinybės ko kas nėra.

V. Mitalas akcentavo, kad šios idėjos nėra atsisakoma ir prireikus ji bus dar kartą svarstoma.

„Kol kas turime bendrus duomenis iš Vilniaus gydymo įstaigų. Iš jų tik viena – Antakalnio klinikos – yra pavaldi savivaldybei. Dabartinė situacija rodo, kad dabar, nepaisant didelių diagnozuojamų COVID-19 sergančiųjų skaičių, tiek ventiliuojamų pacientų, tiek pacientų su deguonies kaukėmis skaičius yra gan normalus ir nesiekia jokios kritinės ribos, kad būtų svarstoma galimybė diegti papildomą hospitalizavimo vietą.

Atrodo, kad bent jau Vilniuje sveikatos apsaugos sistemos pajėgumas yra normalus, tikrai nemažai žmonių gydosi namuose arba serga nesunkia forma, atrodo, kad sveikatos sistema tikrai dar prisitaiko prie šių iššūkių“, – sakė sostinės vicemeras.  

Sveikatos apsaugos ministras A. Veryga rugsėjo pabaigoje spaudos konferencijos metu komentuodamas situaciją dėl laikinųjų ligoninių įrengimo sakė, kad to labiau galėtų prireikti mažesniuose miestuose. 

„Gali įvykti tokie scenarijai, kurie, tiesą sakant, jau ir vyksta, ypač mažesnėse rajoninėse ligoninėse, kurioms tenka užsidaryti. Ir kitą kartą būna sudėtinga sugalvoti, kur perkelti pacientus, jeigu prireikia tokių dalykų. Rūšiuoti srautus, tam tikras paslaugas suteikti. To bet kada gali prireikti“, – sakė ministras. 

Pirmosios COVID-19 bangos metu Lietuva išvengė juodžiausio kitų šalių scenarijaus, kai pacientų skaičius buvo kelis kartus didesnis, nei ligoninės pajėgė juos sutalpinti. Susidūrusios su šia problema, įvairių tipų laikinas ligonines įrengė Italija, Ispanija, JAV ir kitos viruso stipriai paveiktos šalys.

Laikinas ligonines svarstyta įkurti ir sostinėje: Vilniaus savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis kovo pabaigoje teigė, kad pirmiausia laikina ligoninė galėtų atsirasti „Litexpo“ parodų rūmuose, o vienos gydymo vietos įrengimas joje kainuotų maždaug tūkstantį eurų.

Rugsėjo pabaigoje Vyriausybė skyrė per milijoną eurų laikinoms ligoninėms įrengti, jei to prireiktų blogėjant šalies epidemiologinei situacijai. Tokio tipo ligoninės, kurių planuojama įsigyti apie 70, būtų įkurdintos pripučiamose palapinėse su visa būtina infrastruktūra.

2020 10 27 08:23
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt