penktadienis, gruodžio 4 d.
„Sostų karų“ manija: serialo herojų vardais savo vaikus pavadina ir lietuviai
tiesa.com
Twitter.com
Džonas Snou

Šią savaitę į ekranus grįžta šimtų milijonų gerbėjų dėmesį visame pasaulyje prikaustęs serialas „Sostų karai“ (angl. „Game of Thrones“). Pasaulį apnikusi manija į Lietuvą ritasi ne tik per socialinius tinklus – ją ima atspindėti ir palengva augantis tėvų noras savo vaikams duoti šio serialo herojų vardus.

Nepaisant to, kad serialo veikėjų vardai yra lyg iš pasakos, neretai mistiniai, pasirodo, Lietuvoje galima sutikti ne vieną tokį vardą turintį asmenį.

Pasauliniu mastu populiarumu niekas neprilygsta Arijai, jauniausiajai Starkų giminės dukrai. Būtent šį vardą užsienyje tėvai dažniausiai suteikia savo naujagimiams. Kiek rečiau vaikams suteikiami Kalisės, Keitlinos, Sersėjos, Brienės, Sansos, Tiriono, Teono, Brano ar kitų herojų vardai, skelbia tarptautinė žiniasklaida.

Lietuva neatsilieka. Populiariausias šalyje, kaip ir visame pasaulyje, yra Arijos vardas. Registrų centro tvarkomame Gyventojų registre šį vardą turinčių mergaičių ir moterų skaičius perkopė 200. Kitų „Sostų karų“ veikėjų vardų Lietuvoje galima sutikti rečiau, tačiau keletas lietuvių puikuojasi Džono, Sansos, Melisandros ir Teono vardais.

Tiesa, „Sostų karų“ serialas neturėjo tokios įtakos Lietuvoje populiariausių vardų statistikoje, kaip, tikėtina, tai padarė kultinė kino saga „Žvaigždžių karai“. Sutapimas ar ne, bet būtent šio kino filmo herojų vardais lietuviai dažniausiai pavadina savo naujagimius. Krikščioniškas Luko ir Lėjos vardai 2018 m. dominavo naujagimių mergaičių ir berniukų vardų dešimtukuose.

2019 04 16 08:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt