sekmadienis, liepos 12 d.
Spaudžiant šalčiams padaugėjo gaisrų
tiesa.com

Šalta žiema sparčiai augina gaisrų skaičių. Žmonėms aktyviai šildantis papildomais šildymo prietaisais, neatsargiai kūrenant, gaisrai ne tik suniokoja turtą, bet ir nusineša žmonių gyvybes. „Lietuvos draudimo“ duomenimis, vien praėjusią savaitę kilo 4 dideli gaisrai apdraustuose gyventojų būstuose, o bendra savaitės nuostolių dėl gaisrų suma rekordinė – siekia 1,3 milijono litų. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis per savaitę šalyje kilo 289 gaisrai.

„Lietuvos draudimo“ duomenimis, iš šioje draudimo bendrovėje apsidraudusių turtą, didžiausi gaisrai praėjusią savaitę kilo Švenčionių ir Kėdainių rajonuose. Pirmuoju atveju visiškai sudegė gyvenamas rąstinis namas, preliminarus nuostolis – 0,5 mln. litų, o antruoju – dalis namo, nuostoliai čia viršija 0,2 mln. litų. Alytaus rajone apdegęs gyvenamasis namas preliminariais duomenimis kainuos 110 tūkstančių, o Biržų rajone, kur gaisras kilo nuo kamino – 150 tūkstančių.
 
Draudikų duomenimis, gaisrai – tai daugiausiai nuostolių atnešanti nelaimė tiek gyventojams, tiek verslui, nes per kelias minutes sunaikinamas turtas, kauptas ilgus metus, nukenčia ar žūsta žmonės. Šaltąjį metų sezoną gaisrų skaičius išauga du kartus lyginant su pavasario - vasaros laikotarpiu.
Šią žiemą, kaip ir itin šaltą pernykštę, vidutinis gaisro nuostolis per mėnesį gyventojų turtui siekia apie 25 tūkstančius litų.

2011 02 22 12:05
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt