sekmadienis, vasario 28 d.
Sprendimų atlaisvinti karantiną dalyje savivaldybių tikimasi šią savaitę, teigia A. Bilotaitė
BNS

Vyriausybė šią savaitę turėtų apsispręsti dėl karantino atlaisvinimo kai kuriose savivaldybėse, kur sergamumo COVID-19 rodikliai yra geresni nei šalyje, sako vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Pasak ministrės, jos vadovaujama Valstybės ekstremalių situacijų komisija pirmadienį svarstys karantino atlaisvinimo strategiją, kurioje nacionaliniu mastu numatyta ir toliau vadovautis anksčiau numatytais A, B, C, D scenarijais, tačiau bus ir patikslinimų, leisiančių priimti sprendimus dėl atskirų savivaldybių.

„Vienas iš siūlymų galės būti, kad atskiri karantino atlaisvinimo planai galės būti pasiūlyti tokioms savivaldybėms, kurios yra „žalios“, t. y. jose situacija yra ženkliai geresnė“, – LRT radijui pirmadienį sakė ji.

Pasak ministrės, Vyriausybei dėl plano bus siūloma apsispręsti šį trečiadienį.

„Manau, kad tikrai realu, kad mes galėtumėme svarstyti Vyriausybės posėdyje dar šią savaitę ir eiti link to, nes tikrai matome ženklius skirtumus. Jeigu, pavyzdžiui, imtumėme Visagino savivaldybę, kur yra ženklus sergamumo skaičius, t. y. daugiau nei 800, jei imsime, pavyzdžiui, Rietavo ar Birštono savivaldybę, matome, kad skaičiai skiriasi ir galime kalbėti apie skirtingus režimus“, – tvirtino A. Bilotaitė.

Kartu ji akcentavo, kad nebus kalbama apie judėjimo ribojimų panaikinimus tarp savivaldybių, siekiant nesukurti „traukos centrų“, o įvedus laisvesnį režimą, savivaldybėms bus keliami reikalavimai užtikrinti testavimą, COVID-19 židinių atsekamumą.

„Kalbant apie „žaliąsias“ savivaldybes, daugiausia dėmesio, matyt, bus skiriama švietimo paslaugoms, galbūt bendravimui skirtingiems namų ūkiams – būtent su šitais dalykais siesime atlaisvinimus savivaldybėse“, – sakė ji.

Ministrė priminė, kad nuo pirmadienio taip pat įvedama griežtesnė į Lietuvą iš užsienio atvykstančių keleivių patikra oro uostuose ir Klaipėdos jūrų uoste.

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen savaitgalį feisbuke tvirtino, kad artimiausiu metu dalis paslaugų ir verslų jau galėtų atsidaryti Rietave, taip pat Jurbarke, Kalvarijose ar Birštone.

Antrasis karantinas Lietuvoje galioja nuo lapkričio pradžios, jo metu neveikia kavinės, barai ir restoranai, sporto klubai, kino teatrai, uždrausti žiūrovai sporto renginiuose, apribotos pamokos mokyklose, draudžiamas judėjimas tarp savivaldybių.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 02 08 09:52
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt