antradienis, spalio 19 d.
Stacionarūs galimybių paso skaitytuvai palengvina darbą, tačiau prekybos centrai jų neskuba įsigyti
Goda Košinskytė
Fotobankas
Galimybių paso skaitytuvas

Kai kurie prekybos centrai pradėjo naudoti stacionarius galimybių paso skaitytuvus, kurie prie įėjimų padeda išvengti eilių, palengvina apsaugos darbą. Tačiau galimybių paso skaitytuvų gamintojai pastebi, kad užsakymų skaičius nėra didelis, skaitytuvai neaktualūs ir mažesnėms parduotuvėms, barams.

Inžinerinių sistemų montavimo ir priežiūros įmonės „Pristis“ pardavimų vadovas Mindaugas Sederavičius pasakoja, kad šiuo metu iš viso yra sumontavę per 30 CovidPass skaitytuvų, dar aštuoni vienetai gaminami pagal užsakymą.

M. Sederavičius patikino, kad didžiausią susidomėjimą skaitytuvais rodė prekybos centrai, kurie turi didesnius lankytojų srautus: „Gauname paklausimų ne tik iš didžiųjų prekybos centrų, visuomeninių įstaigų, bet ir iš mažesnių parduotuvių, tačiau nė vieno užsakymo iš mažesnių prekybininkų nesame gavę. Iš turimos patirties su didesniais prekybos centrais ir parduotuvėmis pastebėjome, kad mūsų siūlomas CovidPass skaitytuvas yra puiki pagalbinė priemonė esant didesniems tikrinamų asmenų srautams.“

„Pristis“ pardavimų vadovas atskleidžia, kad kai kurie prekybos centrai po kurio laiko persigalvojo ir galiausiai nusprendė įsigyti skaitytuvus: „Ypač nustebino keletas didesnių prekybos centrų ir parduotuvių, kurie likus vienai savaitei iki ribojimų pradžios (rugsėjo 13 d.) mus informavo, kad patikrą vykdys pasitelkdami fizinius darbuotojus, tačiau praėjus kelioms dienoms po ribojimų taikymo pačios kreipėsi ir klausė dėl galimybės įsigyti skaitytuvus.“

Galimybių paso skaitytuvų kainos svyruoja nuo 1600 iki 2300 eurų + PVM, kaina priklauso nuo skaitytuvo modelių komplekto. „Jie gali būti su vidine baterija, su nuolatiniu 230Vac maitinimu arba su bevielio ryšio siųstuvu-imtuvu durims valdyti“, – aiškino M. Sederavičius.

Elektronikos parduotuvės „Todesa“ direktorius Ričardas Pūkas sako pastebintis, jog tokios įrangos populiarumas prekybos centruose nėra didelis: „Gal klystame, bet manome, kad didžiuosius srautus labiau linkę apdirbti fiziniu žmogaus darbu, su kiekvienu bendraujant. Ten, kur stovi galimybių paso skaitytuvas, visai kita situacija. Pastebime, kad net apsaugos darbuotojai yra gerokai mažiau išvarginti.“

R. Pūkas pabrėžė, jog šiuo metu labiau yra matomi tik pavieniai galimybių paso skaitytuvų pirkimai.

Įsigyja ne visi

Kauno „Akropolio“ valdytoja Brigita Kuodytė atskleidė, jog prekybos centras yra įsigijęs 6 stacionarius galimybių paso skaitytuvus, jie naudojami prie judriausių prekybos centro įėjimų.

„Skaitytuvų naudojimas leidžia sklandžiau ir greičiau atlikti skenavimo procesą, todėl stacionarius galimybių paso skaitytuvus įsigijome ir juos pradėjome naudoti jau rugsėjo 13 d., įsigaliojus naujiesiems Lietuvos Respublikos Vyriausybės ribojimams, – pasakoja B. Kuodytė. – Skaitytuvai leidžia išvengti didesnių eilių prie įėjimų susidarymo ir kol kas veikia sklandžiai, be gedimų.“

Kauno „Akropolio“ valdytoja patikino, jog esant poreikiui stacionarių galimybių paso skaitytuvų įsigis papildomai.

Vilniaus, Klaipėdos ir Šiaulių „Akropoliuose“ lankytojai yra tikrinami specialiais delniniais kompiuteriais, turinčiais integruotus brūkšninių kodų skaitytuvus. „Akropolis Group“ Rinkodaros ir komunikacijos departamento vadovas Dominykas Mertinas teigia, jog galimybių paso patikrinimas veikia sklandžiai, greitai ir be jokių trikdžių – užtrunkama vos sekundę, todėl ir prie įėjimų eilės nesusidaro.

„Specialių delninių kompiuterių su brūkšninių kodų skaitytuvu turime pakankamai, didesnio kiekio kol kas įsigyti neplanuojame“, – pridūrė D. Mertinas.

2021 09 22 12:18
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt