antradienis, rugpjūčio 4 d.
Stebuklingos Kalėdos
tiesa.com

Praūžusios šventės atnešė stebuklingų akimirkų ir dviem labai dramatišką laiką išgyvenančioms šeimoms: „Tiesos“ herojams, Lietuvos kaime vargingai gyvenantiems Onai ir Kostui Bartkams bei Adolfui ir Adelei Malinauskams.

Po „Tiesoje“ pasirodžiusio straipsnio apie Vitalijų Gyduolį medikų ir šeimos jau nurašytas Kaišiadorių rajono Plaskūnų kaimo gyventojas Adolfas Malinauskas sulaukė giminaičių skambučio ir perpasakojo istoriją iš mūsų laikraščio.

Stebuklingas pasveikimas

„Dar prieš tris mėnesius Adolfas visai nevaikščiojo, – šiandien sako jo žmona Adelė. – Net atsikelti negalėjo.“

Ketvirta prostatos vėžio stadija ir nepakeliami stuburo, kojos ir visos dešiniosios pusės skausmai – vilties nebeturėjo nei medikai, nei šeima. Kol nesusisiekė su Vitalijumi Gyduoliu. Šiandien Adolfas prisipažįsta pamiršęs, kas yra skausmas. „Absoliučiai nieko neskauda“, – šypsosi 69-erių vyras. Jis, prilaikomas kitų, jau vaikšto. Jaučiasi labai gerai ir tiki, kad tai yra stebuklas.

„Anksčiau juokdavausi iš tokių istorijų, o dabar tikiu. Nes pats viską patyriau. Ir tikiu šimtu procentų“, – apie keistą pagijimą pasakoja vyriškis.

Nuo to laiko, kai pradėjo gydytis pas Vitalijų Gyduolį, vyras nė karto nebuvo pas gydytojus, beveik nevartoja vaistų ir tiki, kad tuoj visiškai pasveiks ir dar ilgai galės džiaugtis gyvenimu.

Pats Vitalijus teigia nesantis stebukladarys. Jis gydo tik malda, net neprisiliesdamas prie žmogaus. Pasak liudytojų, šio žmogaus tikėjimas ir pasitikėjimas Dievu tokie dideli, kad gali įvykti bet koks stebuklas. Taip atsitiko ir Adolfui, po publikacijos „Tiesoje“ pirmajam savo patirtį papasakoti išdrįsusiam žmogui.

Pagalba vargdieniams

Kai „Tiesoje“ buvo išspausdinta skaudi – nė truputėlio nepagražinta – istorija apie O. Bartkienę ir jos vyrą, viena „Tiesos“ skaitytoja – Kristina Jankauskienė – šiai šeimai paaukojo 50 svarų. Šie pinigai jau pasiekė vargingai gyvenančią šeimą ir sukėlė didelę laimės bangą. Ne tiek dėl konkrečios pinigų sumos – tai buvo pirmas kartas senukų gyvenime, kai kažkas nors ištiesė pagalbos ranką .

Šis gerumo gestas iš Jūsų, skaitytojų, pusės, įrodė, kad lietuviai taip pat moka dalintis ir atjausti kitą.

Ta proga norime pasidžiaugti, jog į „Tiesos“ kalėdinius renginius vaikams ir suaugusiesiems susirinkę žmonės atvėrė širdis akcijai „Ištiesk gerumui ranką“ ir neįgalių vaikų troškimams išpildyti paaukojo per 350 svarų, kuriuos „Swedbankas“, pervesdamas į fondo „Algojimas“ sąskaitą, padvigubino. Likimo nuskriaustus vaikus auginančias šeimas pasiekė 2000 litų nuo Londono lietuvių.

Dėkojame Jums ir linkime stebuklingų 2010-ųjų. Pasaulio nepakeisime, tačiau visada galime ištiesti pagalbos ranką silpnesniam, nuliūdusiam ar likimo nuskriaustam labiau už mus pačius.

2010 01 14 14:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt