pirmadienis, rugpjūčio 10 d.
STT akiratyje - 6 mln. eurų vertės koronaviruso tyrimams skirtų reagentų pirkimai
Alfa.lt

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) antradienį pranešė, kad dėl 6 mln. eurų vertės koronaviruso tyrimams skirtų reagentų pirkimų prekyba poveikiu įtariamas Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos (POLA) prezidentas Šarūnas Narbutas.

Jis šiuo metu yra sulaikytas, BNS patvirtino STT atstovė spaudai Renata Keblienė.

STT teigimu, antradienį įvairiose Vilniaus vietose atliekamos kratos, poėmiai, apklausos ir kiti būtini proceso veiksmai.

Tyrimo duomenimis, valstybės institucijoms kovo mėnesį siekiant ypatingai skubiai įsigyti didelį kiekį reagentų ir pradėjus derybas su vienos užsienio įmonės įgaliotu atstovu, įtariamasis ėmė veikti kaip neoficialus tarpininkas tarp Lietuvos institucijų ir minėtos bendrovės.

Ikiteisminio tyrimo medžiagoje taip pat yra duomenų apie tai, kad įtariamasis minėtos įmonės atstovui galbūt buvo įvardijęs tam tikrą sumą už jo tarpininkavimo paslaugas šiame pirkime.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, jau įvykus beveik 6 mln. vertės reagentų pirkimams, į Š. Narbuto asmeninę banko sąskaitą per keletą kartų buvo pervesta didesnė nei 300 tūkst. eurų suma.

Tyrimą kontroliuoja ir jam vadovauja Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokurorai.

2020 07 21 13:40
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt