ketvirtadienis, birželio 24 d.
STT patvirtino, jog agentai panaudojo prievartą prieš Seimo narį
BNS

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) ketvirtadienį patvirtino, jog tarnybos agentai panaudojo prievartą prieš Seimo narį Mindaugą Puidoką, nes šis neva atsisakė vykdyti teisėtus pareigūnų reikalavimus.

Taip tarnyba reagavo į Seimo nario kaltinimus STT agentams smurtu.

„Buvo atlikta krata Seimo nario M. Puidoko kabinete. Taip pat buvo atlikta jo asmens krata. Jos metu siekiant paimti tyrimui reikšmingus daiktus (mobiliuosius telefonus), nebuvo vykdyti pareigūnų teisėti reikalavimai ir jiems buvo pasipriešinta. Dėl šios priežasties tyrimui reikšmingi daiktai buvo paimti prievarta“, – BNS informavo STT atstovė Renata Keblienė.

Seimo Darbo partijos frakcijos narys M. Puidokas ketvirtadienį per plenarinį Seimo posėdį pareiškė Seime patyręs STT agentų smurtą – neva buvo smaugtas, suplėšyti jo drabužiai, iki kraujo sudraskyta ranka, atimti asmeniniai daiktai.

Jis taip pat patvirtino, kad STT agentai iš jo paėmė telefonus.

Kelios minutės po Seimo nario pareiškimo STT paskelbė atliekanti ikiteisminį tyrimą dėl M. Puidoko padėjėjo Kęstučio Motiečiaus įtariamo papirkimo ir prekybos poveikiu. Tyrimą STT skelbia pradėję po Seimo nario Mato Maldeikio pranešimo apie bandymą jį papirkti.

Tyrimo duomenimis, parlamentaro padėjėjas K. Motiečius Seimo patalpose pasiūlė M. Maldeikiui 50 tūkst. eurų kyšį, kad Seimo narys asmeniškai palaikytų ir paveiktų kitus Seimo narius, kad būtų sustabdytas ar atidėtas neribotam laikui Loterijų ir lošimų mokesčio įstatymo pakeitimo projekto priėmimas.

K. Motiečius buvo sulaikytas. Tyrimą kontroliuoja ir jam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2021 06 10 14:57
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt