antradienis, birželio 15 d.
Sukūrė kontaktinius lęšius, kurie panorėjus priartins vaizdą: tereiks sumirksėti
tiesa.com
facebook nuotrauka

Pamirškite visus tuos kartus, kuomet nusprendėte kino teatre sėsti arčiau ekrano, nes bijojote nematyti subtitrų: Kalifornijos universiteto San Diege mokslininkai sukūrė prototipinius kontaktinius lęšius, kurių veikimą valdo akių judesiai. Šių lęšių naudotojai dukart mirktelėję gali priartinti ar atitolinti regimą vaizdą, rašo engadget.com.

Biomimetiniai lęšiai yra pagaminti iš elastingų polimerinių plėvelių, kurios reaguoja į elektrinius signalus, kuriuos sukuria akių judesiai, pavyzdžiui, mirktelėjimas. Tokie elektriniai signalai yra vadinami elektrookulografiniais.

Žmonės tokius signalus gali skleisti net miego metu. „Net tada, kai akis nieko nemato, žmonės gali judinti akies obuolį ir generuoti tokius elektrookulografinius signalus“, – sakė tyrimo vadovas Shengqiangas Cai. Bet kol kas neišmeskite savo akinių – dabar vyksta tik ganėtinai ankstyva lešių bandymų fazė.

Lęšiai veikia tik specialioje bandymams skirtoje įrangoje, o tyrime dalyvavę žmonės turėjo aplink akis prisiklijuoti visą elektrodų masyvą.

Mokslininkai tikisi, kad ilgainiui jų atradimas galės veikti kaip akies lęšiuko pakaitalas, kaip kintamo židinio akiniai, be to, tikimasi šią medžiagą panaudoti nuotoliniu būdu valdomų robotų kūrime.

Tyrimą aprašantis mokslinis darbas publikuotas žurnale „Advanced Functional Materials“.

2019 07 31 09:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt