trečiadienis, gruodžio 2 d.
Šulinyje mirusių vaikų motina neteko ir dukters su sūnum
tiesa.com

Jauna keturių vaikų mama Lina Cvilikaitė pirmosiomis šių metų dienomis neteko dviejų savo vaikų – juos moters sugyventinis nužudė sumesdamas į šulinį. Dabar L. Cvilikaitei iškilo grėsmė netekti ir kitų dviejų atžalų. Jonavos rajono savivaldybė nusprendė, kad šešerių metų berniukas ir ketverių mergaitė metus laiko gyvens su savo teta.

Laikinų globėjų namuose jiems turėtų būti saugiau nei su girtaujančia ir jais nesirūpinančia biologine motina.

Nors įsikėlusi į išimties tvarka suteiktą socialinį būstą, ji žadėjo kabintis į gyvenimą, vaikų neprižiūrėjo. Jie, kaip ir anksčiau, buvo apleisti.

Per kelis mėnesius policija į L. Cvilikaitės namus vyko penkis kartus. Triskart moteriai buvo nustatytas sunkus girtumas – alkotesteris parodė tris promiles.

Mažyliai pas tetą Danutę kurį laiką gyveno ir po nelaimės Poneterių kaime, kai buvo nužudyti jų broliukas ir sesutė. Kaip portalui 15min.lt sakė Jonavos rajono savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėjas Elegijus Laimikis, motina nesilaikė socialinių darbuotojų nurodymų ir neklausė jų patarimų.

Teigiama, moteris neprižiūrėjo net sergančių vaikų, nenupirkdavo jiems vaistų.

Socialiniai darbuotojai konstatavo, kad mamai trūksta socialinių įgūdžių, ji girtauja ir vaikų neprižiūri, namo negrįždavo savaitėmis. Tuo tarpu maži vaikai glausdavosi pas kaimynę ar dabar laikinąją globą gavusią tetą.

Tiesa, socialiniai darbuotojai akcentavo, kad vaikų globa – tik laikinas sprendimas. Bus siekiama, kad vaikai augtų su biologine motina, jai bus leidžiama nuolat bendrauti su savo atžalomis. L. Cvilikaitei bus leidžiama ir toliau gyventi socialiniame būste.

2016 03 22 12:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt