trečiadienis, liepos 8 d.
Sumokėta bauda nuo privalomosios karinės tarnybos neatleis
tiesa.com

Grąžinus privalomąją karo tarnybą buvo sudaryti ir paskelbti jaunuolių, turinčių atlikti pareigą tėvynei, sąrašai. Juose – 36 tūkst. vardų ir pavardžių. Iš jų su Krašto apsaugos savanorių pajėgų regioniniais karo prievolės ir komplektavimo skyriais (RKPKS) susisiekė tik trys tūkstančiai jaunų vyrų, o tai yra tik 8 proc. visų šauktinių.

Visiems šauktiniams pranešimai išsiųsti, o gavėjus vėliausiai jie pasieks jau sekančią savaitę. Jeigu per nurodytą laiką jauni vyrai neprisistatys į nurodytus komplektavimo skyrius, į jų paieškas leisis policininkai.

Manoma, kad būtent jiems ir teks surasti didžiąją dalį šauktinių, nors Krašto apsaugos ministerija vis dar tikisi, kad lietuvius pavyks prisišaukti ir kitomis raginamosiomis priemonėmis: šaukimo nurodymai bus siunčiami per šauktinių artimuosius, darbovietes, jeigu ir šie raginimai išgirsti nebus, atsakingi pareigūnai kreipsis į savivaldybių atstovus bei Lietuvos respublikos diplomatines atstovybes ir konsulines įstaigas.

Karo prievolininkai gavę šaukimą ar pamatę savo pavardę viešai internete išplatintuose sąrašuose privalo kuo greičiau susisiekti su RKPKS. Jeigu negali atvykti į juos nurodytu laiku, reikia susitarti dėl abiems pusėms tinkančio laiko. To nepadarius, pašauktiems į privalomąją karo tarnybą vyrams bus skiriama bauda nuo 28 iki 289 eurų.

Jeigu šauktinis neatvyks be pateisinamosios priežastys, jam teks sumokėti nuo 144 iki 289 eurų administracinę baudą. Už vengimą atlikti karinę tarnybą grės baudžiamoji atsakomybė: skirta piniginė bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki 3 metų.

Nemažai emigrantų, kurie jau ne vienerius metus gyvena užsienyje, viešoje erdvėje piktinosi grąžinta privalomąja karine tarnyba ir atvirai sakė, jog tarnauti neis. Jaunuoliai taip pat paskaičiavo, kad jiems labiau „apsimokės“ sumokėti paskirtą baudą. Tačiau Krašto apsaugos ministerijos atstovė portalui delfi.lt tvirtino, kad paskirta bauda ir jos sumokėjimas nuo tarnybos neatleis. Privalomąją karinę tarnybą vis tiek reiks atlikti.

„Tiesa“ primena, kad privalomoji karinė tyarnyba Lietuvoje buvo panaikinta 2008-aisiais, o laikinam, penkerių metų laikotarpiui, grąžinta šiemet. Karinę tarnybą turi atlikti visi pakviestieji jauni vyrai, o ji truks devynis mėnesius.

2015 06 11 15:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt