pirmadienis, kovo 1 d.
Supurtė Vilniaus taksi verslą
tiesa.com

Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) ir Kriminalinės policijos biuro pirmadienį atliktos kratos taksi firmose apėmė daugiau nei 30 Vilniuje veikiančių taksi įmonių, pranešė Policijos departamentas.

„Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnai, savo veiksmus derindami su Generalinės prokuratūros prokurorais, kartu su Vilniaus apskrities VMI darbuotojais, pasitelkę Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnus, atliko daugiau kaip 60 kratų Vilniaus mieste ir jo apylinkėse“, – skelbiama Policijos departamento pranešime.

Kratos buvo atliekamos sostinėje taksi paslaugas teikiančiose įmonėse, jų vadovų ar akcininkų namuose, darbo vietose, transporto priemonėse.

„Skaičiuojama, kad šios įmonės užėmė apie 70 proc. Vilniaus miesto taksi rinkos. Kratose dalyvavo per 100 minėtų įstaigų darbuotojų. Kratų metu rasta ir paimta daugiau kaip 30-ties įmonių buhalterinė apskaita, įvairūs dokumentai, kiti svarbūs duomenys. Įtariama, kad visoms įmonėms per statytinius vadovavo 6 asmenys“, – informuoja policija.

Minėti asmenys įtariami taip organizavę įmonių veiklą, kad valstybei būtų mokami kuo mažesni mokesčiai arba jie visai nebūtų mokami prisidengiant nepelninga įmonių veikla. Tam veikė per 30 įmonių, iš kurių 20 registruotos 2 adresais. Įmonių vadovai įtariami didelių sumų įmonių pinigų pasisavinimu, nusikalstamu būdu įgytų pinigų legalizavimu, apgaulingu apskaitos tvarkymu, neteisingų duomenų apie pajamas, pelną pateikimu, dokumentų klastojimu. Iš viso šioje byloje pareikšta ar greitu laiku bus pareikšta ne mažiau kaip 50 įtarimų asmenims, organizavusiems nelegalų verslą ir talkinusiems plataus masto nusikalstamoje veikloje.

Galimai taksi firmų padaryta žala valstybei dar skaičiuojama, tačiau, anot policijos, ji gali siekti dešimtis milijonų litų.

2012 02 08 13:40
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt