ketvirtadienis, rugpjūčio 6 d.
Šv. Velykų belaukiant: kalinių kojų plovimas ir nesibaigiantys darbai
tiesa.com

Krikščioniškasis pasaulis ruošiasi pasitikti vieną svarbiausių metų švenčių – Šv. Velykas. Vakar tikintieji minėjo didįjį ketvirtadienį. Bažnyčiose kunigai plovė kojas tikintiesiems, tokia pat ceremonija vyko ir Kauno įkalinimo įstaigoje.

Pravieniškių pataisos namuose – atviroje kolonijoje Kauno arkivyskupijos vyskupas Kęstutis Kėvalas kaliniams plovė kojas, aukojo Didžiojo Ketvirtadienio Šv.Mišias ir klausėsi išpažinčių. Šioje jaudinančioje ceremonijoje sutiko dalyvauti 14 kalinių.

Iš viso susitikti su kunigais ir sudalyvauti susirinko du šimtai nuteistųjų. Kaip rašė portalas lrytas.lt, kalinių niekas prievarta nevarė, jie patys sprendė dalyvauti ceremonijoje ir Šv. Mišiose ar ne.

Vyskupas K. Kėvalas kvietė kalinius melsti atleidimo. Jis žurnalistams pripažino, kad jam, kaip žmogui, buvo sunku ryžtis šiam liturginiam veiksmui, tačiau jis stengėsi nusiteikti pozityviai ir galvoti apie žmogiškąjį dar nesuterštą pradą. Vyskupas teigė suprantantis, kad nemažai daliai nuteistųjų ši ceremonija nebuvo priimtina, tačiau jis tiki, kad tokie drastiški veiksmai gali paliesti nusikaltusiųjų širdis ir padėti jiems sugrįžti į tiesų kelią.

Šiandien, Didįjį Penktadienį, tikintieji rinksis į Šv. Mišių aukas visoje šalyje ir susikaupę lauks Kristaus prisikėlimo šventės – šv. Velykų, kurios išauš sekmadienį.

Lietuviai priversti dirbti

Religingi tikintieji aktyviai šiomis dienomis aktyviai dalyvauja įvairiose liturginėse apeigose, tačiau didžioji dalis lietuvių, skirtingai nei kaimynių krikščioniškų šalių gyventojų, šiomis dienomis dirba. Tuo tarpu latviai, estai ir lenkai laiką leidžia su šeimomis.

Seime laikas nuo laiko pasigirsta iniciatyvų prie nedarbo dienų pridėti kelis naujus laisvadienius, tačiau tokie siūlymai susilaukia labai daug kritikos. Mat kai kurie politikai įsitikinę, kad Lietuvoje ir taip labai daug nedarbo dienų, o šios padaro nemažą žalą ekonomikai.

2015 04 03 12:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt