antradienis, spalio 20 d.
Svarstoma izoliaciją taikyti atvykstant iš šalių, kur sergamumas didesnis nei Lietuvoje
Alfa.lt

Izoliaciją svarstoma taikyti atvykstant iš tų šalių, kur sergamumas didesnis nei Lietuvoje, sako sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

„Kaip tik kitą savaitę, manau, bus teikiami siūlymai – tiek COVID-19 valdymo komitetui apsvarstyti, tiek Vyriausybės nutarimo pakeitimams – kad vis tik būtų atsisakyta kažkokio konkretaus rodiklio, o būtų susieta su rodikliu, kurį turi Lietuva, ir kad toks reikalavimas būtų atvykstant iš valstybių, kur rodiklis yra didesnis nei Lietuvos“, – nuotolinėje spaudos konferencijoje penktadienį sakė A. Veryga.

Anot ministro, toks sprendimas negaliotų atvykstant iš trečiųjų šalių.

Jis taip pat teigė, kad Europos šalys ir toliau derasi dėl bendrų kriterijų, į kuriuos atsižvelgus būtų įvedami apribojimai keliautojams.

Pasak A. Verygos, svarstoma nustatyti, kad šalys neturėtų būti įtraukiamos į paveiktų valstybių sąrašą, jei jose pastarųjų dviejų savaičių sergamumo rodiklis 100 tūkst. gyventojų neviršija 50 atvejų ribos. Taip pat diskutuojama apie galimybę įvesti tyrimų apimčių kriterijų.

„Būtų stebimas (...) atliekamų tyrimų skaičius bei bendras teigiamų atvejų procentas nuo jų. Naujų atvejų skaičius neturėtų viršyti trijų procentų visų tyrimų“, – Europos šalių svarstymus komentavo ministras.

Jis taip pat akcentavo, kad Europos šalys skeptiškai vertina galimybes taikyti išimtis kaimyninėms šalims.

„Mes galėtume būti tokiu pavyzdžiu, kai Lenkijai ar Estijai taikome tam tikras išimtis, kurių netaikome kitoms valstybėms“, – sakė A. Veryga.

Ministras pabrėžė, kad dėl bendros tvarkos „sutarimo kol kas nėra“.

Nuo pirmadienio labiausiai koronaviruso (COVID-19) paveiktų šalių sąrašą papildė Estija, Lenkija, Vokietija, Islandija ir San Marinas. Iš paveiktų šalių  grįžusiems, atvykusiems ar per paveiktas šalis keliavusiems žmonėms yra privaloma izoliuotis, tačiau Lenkijai ir Estijai numatytos išimtys.

Dviejų savaičių izoliacija nėra taikoma Lenkijos ir Estijos piliečiams bei teisėtai ten gyvenantiems žmonėms, grįžusiems ar atvykusiems darbo, studijų, su žemės ūkio veikla ar sveikatos priežiūra susijusiais reikalais.

Koronaviruso paveiktomis šalimis laikomos valstybės, kuriose sergamumas 100 tūkst. gyventojų siekia 25 atvejus.

Į Lietuvą atvykti leidžiama užsieniečiams iš Europos Sąjungos, taip pat Jungtinės Karalystės, Šveicarijos, Norvegijos, Islandijos, Lichtenšteino, Andoros, Monako, San Marino ir Vatikano.

Užsieniečiams iš trečiųjų šalių į Lietuvą atvykti draudžiama, išskyrus Vyriausybės numatytas išimtis.

2020 10 02 19:18
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt