ketvirtadienis, sausio 21 d.
Šventinis šokas: Radviliškio ligoninė pranešė apie paciento mirtį, atvykus sūnui paaiškėjo, kad vyras gyvas
Dominykas Griežė

Į Alfa.lt kreipėsi Šeduvoje gyvenančio vyro artimieji, atskleidę nemalonią istoriją, į kurią pateko iškart po švenčių – Radviliškio ligoninės darbuotojai sausio 3 d. ryte pranešė šeimai, kad garbaus amžiaus vyras mirė, tačiau į ligoninę nuvykę artimieji sužinojo, kad vyras – gyvas ir sveikas, o skausmą ir liūdesį sukėlęs pranešimas – tik ligoninės darbuotojų klaida.

Portalui laišką parašęs Arūnas (pavardė Alfa.lt žinoma, bet nebus viešinama) aprašė istoriją, kaip ligoninės darbuotojų klaida sukėlė visai šeimai neigiamus išgyvenimus – dėl klaidingos žinios neva mirusio vyro artimieji išgyveno liūdesį ir skausmą, Belgijoje gyvenantis sūnus susiruošė grįžti į Lietuvą.

„Sausio 2 d. mano garbingo amžiaus tėčiui iš Šeduvos, sutriko sveikata. Staiga nukrito kraujo spaudimas, atsirado drebulys, galimai sutriko širdies ritmas.

Reaguojant į blogėjančią tėčio sveikatos būklę, nedelsiant buvo iškviesta greitoji medicinos pagalba, kuri ligonį išvežė į Radviliškio ligoninės priėmimo-skubiosios pagalbos skyrių. Prieš pradedant tolimesnį gydymą ligonis dėl COVID-19 pandemijos buvo paguldytas į saviizoliacijos palatą, kol bus gautas COVID19 testo atsakymas.

Sausio 3 d., 7 val. ryte, buvo paskambinta ligonio sūnui ir pranešta, kad apie 1 val. nakties mirė jo tėtis, kad buvo teikiama pagalba, ligonis buvo gaivinamas, bet kova dėl gyvybės buvo pralaimėta. Tuo pačiu buvo paaiškinta, kad bus paruoštas mirties liudijimas, kurį bus galima pasiimti Radviliškio ligoninės priėmimo-skubiosios pagalbos skyriuje.

Gavus šią liūdną žinią dėl netekties, buvo informuoti kiti šeimos nariai: žmona, sūnus (gyvenantis Belgijoje, kuris nedelsiant automobiliu išvyko į Lietuvą) bei kiti giminaičiai.

Apie 10 val. ryte, atvykus į Radviliškio ligoninės priėmimo-skubiosios pagalbos skyrių pasiimti mirties liudijimo, paaiškėjo, kad medicinos darbuotojas, pranešęs apie tėčio mirtį, suklydo ir šio fakto patvirtinimui sūnus buvo palydėtas į saviizoliacijos palatą (laikantis visų asmens higienos ir saugos reikalavimų) įsitikinti, kad jo tėtis yra gyvas…“ – tokią situaciją aprašė vyras.

Arūnas rašė puikiai suprantantis, kad dėl sudėtingos situacijos medikai šiuo metu dirba kaip niekad sunkiai ir yra pervargę, tačiau tai nėra pateisinimas tokioms klaidoms.

„Pasidalindami šiuo skaudžiu mūsų šeimai įvykiu norime atkreipti visuomenės dėmesį į tai, kad niekam galimai netektų parsivežti kito žmogaus palaikų su savo artimo žmogaus pavarde, kadangi, esant teigiamam COVID-19 testo atsakymui, įprastai karstas neatidaromas.

Mūsų šeima puikiai supranta, kad šiuo metu dėl COVI-19 pandemijos yra medikų trūkumas, kad medikai yra pervargę dėl didelio krūvio, bet ir tokiais atvejais reikia būti ypač atsakingais už savo poelgius ir prieš teikiant informaciją artimiesiems dėl netekties, ją privaloma atsakingai keliskart patikrinti.

Jums, Medikai, tai yra statistinis vienetas, bet kažkam tai yra Vyras, Tėvas ar Brolis, o žinia apie artimojo netektį kiekvienam žmogui yra nenusakomas skausmas ir gilus bei sukrečiantis emocinis šokas.

Nėra didesnio skausmo nei artimojo mirtis, tikimės, kad niekam niekada nereikės išgyventi to, ką teko patirti mūsų šeimai“, – rašė vyras.

Alfa.lt susisiekė su Radviliškio ligoninės direktoriumi Vaidu Smalinsku, tačiau ligoninės vadovas teigė negalintis telefonu komentuoti šios istorijos. „Situacija yra tokia, kad telefonu negalime komentuoti. Vien asmens buvimas ligoninėje yra konfidenciali informacija“, – teigė V. Smalinskas, prašęs klausimus pateikti raštu.

Alfa.lt pateikė klausimus elektroniniu paštu, tačiau atsakymo kol kas negavo.

2021 01 04 11:35
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt