sekmadienis, liepos 3 d.
Švietimo ministrė: ukrainiečiai Lietuvoje vietoje abitūros egzaminų laikys specialų testą
BNS
BNS Foto
Jurgita Šiugždinienė

Ukrainiečių abiturientai, nusprendę studijoms pasirinkti Ukrainos ar Lietuvos aukštąsias mokyklas, Lietuvoje vietoje savo šalies brandos egzaminų laikys specialų multidisciplininį testą, sako švietimo ministrė Jurgita Šiugždinienė.

Pasak jos, testą Ukrainos Švietimo ministerija pasiūlė kaip kompromisą, kadangi dėl karo Ukrainoje yra atšaukti šiųmetiniai brandos egzaminai, o abiturientų pasiekimai vertinami tik pagal mokymosi rezultatus, – testo rezultatus žada pripažinti ir Lietuva.

„Tiems, kurie norės studijuoti Ukrainos universitetuose, bus specialus testas, multidisciplininis, mes dar jo neturime, bet jau turime prašymą ir rekomendacijas jį organizuoti Lietuvoje. Tad ukrainiečių vaikai, norintys studijuoti Ukrainos universitetuose, laikys šitą testą“, – BNS trečiadienį sakė švietimo, mokslo ir sporto ministrė.

„Mes taip pat planuojame taikyti to testo rezultatus stojant į Lietuvos universitetus“, – pridūrė ji.

J. Šiugždinienė pabrėžė, kad testą vykdys Ukrainos Švietimo ministerija, jo laikymas bus organizuojamas Lietuvoje.

Kartu ji patikino, kad vis dėlto apsisprendusiems studijuoti Lietuvoje, bus sudaryta galimybė laikyti visus brandos egzaminus pagal lietuvišką programą, išskyrus lietuvių kalbą ir literatūrą – jie bus išversti į ukrainiečių kalbą.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2022 05 04 18:51
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt