sekmadienis, sausio 24 d.
T. V. Raskevičius: Lietuva įteisins tos pačios lyties partnerystes jau kitais metais
Alfa.lt

Lietuva ruošiasi įteisinti tos pačios lyties partnerystės institutą jau kitais metais, tačiau dėl santuokų gali tekti palaukti dar bent dešimtmetį, teigia LGBT+ bendruomenei priklausantis ir šiais metais į Seimą išrinktas Tomas Vytautas Raskevičius.

Naujienų tarnybos „Reuters“ teigimu, šiuo metu Lietuvos Konstitucija santuoką apibrėžia kaip sąjungą tarp vyro ir moters, todėl politikas abejoja, ar tam pakeisti reikalingos konstitucinės pataisos per artimiausius porą metų sulauks didelio palaikymo.

Tačiau T. V. Raskevičius yra užtikrintas, kad bent jau tos pačios lyties partnerystes pavyks įteisinti iki šios Seimo kadencijos pabaigos 2024 m.

„Mes ketiname tam skirtą įstatymo projektą pristatyti jau Seimo pavasario sesijoje“, – „Reuters“ teigė Laisvės partijos narys T. V. Raskevičius.

Su šiuo pasiūlymu sutinka ir politiniai partneriai Liberalų sąjūdis, tačiau esminis klausimas lieka, kaip dėl šio įstatymo balsuotų koalicinė konservatorių partija.

„Kai kurie konservatorių nariai jau pareiškė, kad jie už įstatymą nebalsuos, todėl mums reikės ieškoti papildomų balsų opozicijoje. Tačiau esu įsitikinęs, kad viskas bus gerai“, – teigė Laisvės partijos narys.

Nuo 2004 m. ES priklausanti Lietuva lieka gan socialiai konservatyvi šalis, kurioje beveik trys ketvirtadaliai gyventojų save identifikuoja kaip katalikus.

Nors homoseksualūs santykiai buvo legalizuoti 1993 m., LGBT+ bendruomenei priklausantys asmenys iki šiol neturi lygių galimybių įsivaikinti, o šalyje įvestas mažamečių apsaugos nuo neigiamos informacijos įstatymas gerokai apriboja šių žmonių laisvę kalbėti apie jų problemas ir išgyvenimus.

Šiuo metu minėtasis įstatymas yra svarstomas Europos Žmogaus Teisių Teisme, tačiau T. V. Raskevičius tvirtina turintis „principinę poziciją“ atšaukti įstatymą dar iki teismo nuosprendžio.

Diskriminacija dėl seksualinės orientacijos buvo uždrausta dar 2003 m., tačiau 2014 m. ES pagrindinių teisių agentūros ataskaitoje nurodyta, kad net 71 proc. LGBT+ lietuvių jaučia diskomfortą būti atviri dėl savo seksualinės orientacijos ar lyties tapatybės.

„Mes imsimės šio užburto rato, nes LGBT asmenys neturi galimybių atsiverti ir tada likusi visuomenė neturi galimybių susipažinti su tikrosiomis šių žmonių asmenybėmis, o tai lemia vis dar gajus stereotipus apie visą LGBT bendruomenę“, – teigė T. V. Raskevičius. 

„Drag“ parlamentaras

Pirmasis apie savo homoseksualumą prakalbęs Seimo narys buvo 2007 m. miręs Rokas Žilinskas, tačiau T. V. Raskevičius yra pirmasis apie savo orientaciją atvirai kalbėjęs politikas dar prieš patekdamas į Seimą.

Vienintelis šiuo metu viešai žinomas homoseksualus politikas, kuris rinkimų kampanijos metu pasitelkė savo „Drag“ personažą Okeanidę, kad kovotų su esančiais LGBT+ stereotipais, supranta, kad yra reikalingas tam tikras sektinas asmuo ar pavyzdys. Tačiau politikas nėra linkęs būti juo.

„Aš esu tik paprastas vaikinas, kuris svajoja apie lygybę šioje šalyje, ir ši svajonė mane atvedė į tokias vietas, apie kurias anksčiau nebūčiau net pagalvojęs“, – teigė politikas.

2011 m. baigęs studijas Vilniaus universitete ir dar po metų – Vidurio Europos universitete Vengrijoje, T. V. Raskevičius dirbo įvairiose žmogaus teisių organizacijose, o galiausiai tapo Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininku.

Kaip jis pats sako, niekad negalvojo, kad vieną dieną jis taps parlamento nariu.

„Jaučiuosi nuostabiai, – komentavo Seimo narys. – Kartu jaučiu milžinišką atsakomybę, nes žmonės manimi pasitikėjo ir suteikė mandatą išpildyti duotus pažadus. Todėl dabar aš turiu labai sunkiai dirbti, kad įvykdyčiau duotus lūkesčius.“

2020 12 22 19:28
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt