ketvirtadienis, liepos 2 d.
Tarp suimtų skvoterių – penki lietuviai
tiesa.com

Žmonių, nubaustų už svetimo būsto užėmimą, vadinamą „skvoteriavimą“, skaičius Londone gerokai sumažėjo. Tai rodo, kad naujasis įstatymas, draudžiantis apsigyventi negyvenamuose namuose, veikia, skelbė portalas standard.co.uk.

 Metropoliteno policijos duomenimis, per pirmuosius du šių metų mėnesius svetimo turto nusavinimu buvo apkaltinti tik 8 skvoteriai, palyginus su 46 kaltinamaisiais per tą patį laikotarpį 2012-aisiais vos įsigalėjus naujam įstatymui.

Nuo naujojo įstatymo išleidimo iš viso Londone apkaltinti 138 žmonės. Policijos duomenimis, dauguma jų atkeliavę iš Rytų Europos. 52 įtariamieji – rumunai, 23 – lenkai, 26 britai, 5 lietuviai, 6 ispanai, du alžyriečiai, du latviai bei du Nepalo piliečiai. Likę skvoteriai paaiškėjo besantys benamiai ar iš būstų išvyti piliečiai, kuriems neliko kitos išeities, tik apsigyventi svetimuose namuose.

„Žinojimas, kad policija apsaugos namus nuo įsilaužėlių ir niokotojų padidino savininkų pasitikėjimą pareigūnais. Iki naujo įstatymo namų savininkai su baime palikdavo negyvenamą savo būstą, tačiau dabar jiems nebereikia jaudintis“, - portalui standard.co.uk. sakė Skotlandjardo atstovas spaudai.

Iki 2012-ųjų Jungtinėje Karalystėje nebuvo draudžiama apsigyventi savininkų be priežiūros paliktame būste. Keletą savaičių skvoteriai stebėdavo namus ir jei paaiškėdavo, kad iš jų nevežamos šiukšlės, o laukinių durų niekas neatrakino, jie turėdavo teisę įsikurti negyvenamame būste. Skvoteriai privalėdavo mokėti mokesčius už šiukšlių išvežimą, dujas, vandenį bei elektrą, prižiūrėti būsto kiemą. Teisiškai jiems buvo draudžiama keisti namų interjerą ar eksterjerą. Naujajame įstate skelbiama, kad nepaisant to, kiek ilgai būstas negyvenamas ir jame nesilanko žmonės, be savininko leidimo draudžiama įeiti į svetimą nuosavybę. Už įstatymo nepaisymą gręsia iki 6 mėnesių kalėjimo bei 5000 £ bauda.

2014 05 07 10:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt