antradienis, spalio 27 d.
Tautinė giesmė Moksleivių dainų šventėje skambės per visą pasaulį
tiesa.com

Liepos 6 – 8 d. Vilniuje vyksiančios VII Moksleivių dainų šventės „Mūsų vardas – Lietuva” akcentas – „Tautiškos giesmės” giedojimas liepos 6-ąją 21 val. visame pasaulyje. Šią akimirką transliuos Lietuvos TV, „LTV World” ir kiti televizijos kanalai bei radijo stotys.

„Liepos 6-oji – mūsų pasididžiavimo savo valstybe ir vienybės šventė. Simboliška, kad šiais metais ji sutampa su Lietuvos moksleivių dainų švente. Kai uždainuojame visi, pajuntame vienybės jėgą. Tegul Lietuvos moksleiviai uždega mūsų širdis plakti vienu ritmu, o viso pasaulio lietuvių giedamas himnas stiprina meilę Tėvynei“, – sakė Moksleivių dainų šventės globėja – Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Šalies vadovė pasveikins šventės dalyvius ir Vingio parke.

Liepos 6-ąją, Vilniuje Moksleivių dainų šventės renginiai prasidės dalyvių vėliavų paradu nuo Vinco Kudirkos aikštės į Simono Daukanto aikštę. Čia vidurdienį, 12 val. vyks valstybės vėliavų pakėlimo ceremonija, Prezidentė Dalia Grybauskaitė sakys kalbą ir kartu su moksleiviais paskelbs Dainų šventės pradžią.

Penktadienį Vingio parke 19 val. prasidės Moksleivių dainų šventės Dainų diena „Mūsų vardas – Lietuva”. Joje dalyvaus per 10 tūkst. vaikų – chorų, pučiamųjų orkestrų, choreografinių grupių. Laukiama, kad penktadienio vakarą Vingio parke susirinks apie 15–20 tūkst. žiūrovų. Į šį renginį visi norintys gali patekti nemokamai – bilietus teks pirkti tik į sėdimas vietas prieš estradą.

Liepos 6-ąją lygiai 21 val. viso pasaulio lietuviai susivienys giedodami Vinco Kudirkos „Tautišką giesmę“, kurią Vingio estradoje galingu balsu užtrauks ir tūkstantinis Dainų dainų šventės dalyvių bei žiūrovų choras. Ši tradicija gimė 2009 m. per Lietuvos vardo tūkstantmečio šventę ir tapo gražia Valstybės dienos tradicija.

Į Dainų dienos koncertą į sukviesti garbingi svečiai – dainų švenčių veteranai, muzikai, kompozitoriai, dirigentai. Iš JAV jau atskrido ir su moksleiviais repetuoja vienas iš 28 Dainų dienos vyriausiųjų dirigentų Darius Polikaitis, prie vyriausiojo dirigento pulto stos dainų švenčių legenda, kompozitorius Lionginas Abarius, visą savo gyvenimą paskyręs chorinei muzikai ir chorams. Į šventę iš Lenkijos atvyksta Punsko jaunųjų dainorėlių kolektyvas, iš Latvijos ir Estijos – dainų švenčių organizatorių, muzikų ir choreografų delegacijos.

Šventės rengėjai vis dažniau dairosi į dangų, koks bus oras? Lietuvos hidrometereologijos stoties Metereologinių prognozių skyriaus vedėja Vida Ralienė sakė, kad visą šventinį savaitgalį prognozuojami šilti orai, tačiau debesys kaupsis ir kartkartėmis laukiamas trumpalaikis lietus. Tad reikės ir kepuraičių nuo saulės, ir skėčių arba apsiaustų nuo lietaus. „Vandens mes nebijome, tam esame pasiruošę”, – sakė vienos šventei talkinančių bendrovių vadovas Giedrius Masalskis. Jis patikino, kad lietaus nebijo ir iš Latvijos bei Estijos trimis sunkvežimiais atvežta apšvietimo ir garso aparatūra.

Lietaus išvengs tik Šokių dienos „Laiko vaikai”, liepos 7-ąją, šeštadienį, 19 val. vyksiančios „Siemens” arenoje dalyviai. Į renginį arenoje Viniaus savivaldybė išdalys 1500 kvietimų socialiai remtinoms šeimoms. Šventėje šoks per 5 tūkst. vaikų, net 255 kolektyvai, vienas jų – lietuvių liaudies šokių kolektyvas atvyko iš Rygos. Žiūrovai išvys trijų žanrų – klasikinių, tautinių ir šiuolaikinių šokių kompozicijas, simbolizuojančias laiko tėkmę vaiko, jauno žmogaus gyvenime. Šokių dieną užbaigs visų šventės dalyvių atliekama choreografinė kompozicija „Paukščių takas” ir finalinė „Linksmapolkė”.

VII Moksleivių dainų šventės Ansamblių vakaras „Tai gražiai, gražiai mane augino” vyks liepos 8-ąją Kalnų parke, 22 val. vakaro. Sutemos išryškins efektingą šviesų šou, o aikštėje 5 tūkstančiai įvairaus amžiaus vaikų – mažiausiems tik 4 metukai - šokiu ir daina papasakos istoriją apie žmogaus ir valstybės augimą istorijos bėgyje, tradicijų ir papročių jėgą, padedančią išsaugoti tautos identitetą. Šiemet vietoj finalinių šventės fejerverkų bus uždegta įspūdinga 9 m aukščio menininko Kęstučio Musteikio sukurta šiaudinė skulptūra „Saulės bokštas”.

2012 07 05 14:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt