trečiadienis, rugpjūčio 4 d.
Teisės ir teisėtvarkos komitetas pritarė mažo kiekio narkotikų disponavimo dekriminalizavimui
Domantas Katelė
Scanpix
Kanapė

Trečiadienį Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitete buvo pritarta mažo kiekio narkotikų disponavimo dekriminalizavimo projektui. Už projektą balsavo 4, prieš 1, susilaikė 3. Kadangi balsų pasiskirstė po lygiai, lemiamu tapo komiteto pirmininko Stasio Šedbaro balsas „už“.

Klausimo svarstymo metu, pats S. Šedbaras tikino, kad klausimui patekus į komiteto posėdžio darbotvarkę, pats jį vertino skeptiškai, tačiau ilgainiui, proponentų mintys jį įtikino: „Patikėkite, taip pat buvau skeptiškas šio projekto atžvilgiu. Bet mane įtikino ir dėl tų medžiagų išskyrimo, nes pasirodo, kad jos visos pavojingos, ir dėl tų priemonių, kuriomis mes galėsime traukti žmones iš liūno.”

Vis dėlto, skeptiška šiuo klausimu išliko Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovė Agnė Širinskienė, kuri teigė, kad nėra užtikrinama tinkama sveikatos apsaugos sistemos infrastruktūra, todėl priklausomi nuo narkotikų žmonės, tinkamos pagalbos negaus.

„Realiai, pagalbos jie turbūt ir negaus, nes sistema nėra paruošta ir nėra aišku, kada ji normaliai atsiras. Suprantu, jei eitų visas paketas, su visa pagalbos sistema, bet to nėra, yra tik pažadai“, –  tvirtino A. Širinskienė.

Ji taip pat prisiminė ir prokuratūros pateiktą išvadą, kurioje kalbama, kad bausmės nėra perteklinės. Tam prieštaravo Laisvės partijos pirmininkė ir ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė, kuri teigė, kad tai yra tikrai ne visų prokurorų nuomonė.

„Prokuratūros raštas yra toks, koks yra, bet nereiktų generalizuoti ir sakyti, kad visi prokurorai yra tokios nuomonės, kaip yra išdėstyta rašte. Esu dalyvavusi prokuratūros renginyje, kurioje buvo itin nuodugniai nagrinėjamos šios nusikalstamos veikos. Seimas vieningai nubalsavo už jūsų buvusio ministro Aurelijaus Verygos atneštą prevencijos planą, kuriame yra nurodyta, kad tokios medžiagos bus dekriminalizuotos. Už tą planą balsavote ir jūs, Agne“, – praėjusią kadenciją svarstytą dokumentą priminė A. Armonaitė.

Alfa.lt primena, kad po pritarimo komitete, įstatymo projektas keliaus į Seimo posėdžių salę. Jame dėl dekriminalizavimo bus balsuojama triskart. Projekto iniciatoriai siekia, kadbaudžiamoji atsakomybė nebūtų taikoma už mažo kiekio disponavimą  visais narkotikais, o leidžiamų su savimi turėti narkotikų apimtys būtų tvirtinamos atskiru sveikatos apsaugos ministro įsakymu.

2021 06 23 18:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt