penktadienis, rugsėjo 18 d.
Teismas leido homoseksualams žygiuoti Gedimino prospektu
tiesa.com

Vilniuje vyks gėjų eitynės. Teismas priėmė sprendimą, kuriame konstatuojama, kad Vilniaus savivaldybė privalo išduoti leidimą Lietuvos gėjų lygai organizuoti eitynes pagrindinėje sostinės gatvėje – Gedimino prospekte. Dabar laukiama Vilniaus savivaldybės atsako – jie gali apskųsti šį sprendimą per 14 dienų.

Tai ne pirmoji Lietuvos gėjų lygos pergalė prieš Vilniaus miesto savivaldybę teismuose. Anksčiau teismai patenkino skundą ir priėmė nutartį, kurioje sakoma, kad savivaldybė neturi teisės nurodinėti, kur rengti eitynes ir demonstracijas.

Savo neigiamą atsakymą dėl galimybės rengti eitynes prospekte savivaldybė argumentavo tuo, kad žygiuoti netradicinės seksualinės orientacijos asmenims čia bus ypatingai nesaugu: „yra didelė tikimybė, jog incidentai, nepaisant policijos dalyvavimo, gali pasikartoti bei gali kilti grėsmė viešajai tvarkai, moralei, visuomenės saugumui“- toks buvo oficialus atsakymas. Tačiau gėjų lyga nesutiko su tokia pozicija ir savo planų keisti nepanoro.

Tiesa, jiems buvo pasiūlyta alternatyva – žygiuoti Upės gatvėje, kuri yra miesto centre, bet nuošaliau nei Gedimino prospektas.

2013 07 05 11:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt