antradienis, rugsėjo 22 d.
Teismas nepakeitė H. D. paskirtos laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmės į terminuotą laisvės atėmimo bausmę
tiesa.com
facebook nuotrauka

Vakar Kauno apygardos teismas paskelbė nutartį, kuria netenkino Pravieniškių pataisos namų–atvirosios kolonijos teikimo dėl nuteistajam H. D. paskirtos laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmės pakeitimo į terminuotą laisvės atėmimo bausmę.

Lietuvos apeliacinio teismo 2015 m. birželio 30 d. nuosprendžiu H. D. buvo paskirta galutinė subendrinta laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmė.

Kauno apygardos teisme buvo gautas Pravieniškių pataisos namų–atvirosios kolonijos teikimas dėl nuteistajam paskirtos laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmės pakeitimo į terminuotą laisvės atėmimo bausmę.

Spręsdama, ar nuteistajam pakeisti bausmę, teisėjų kolegija įvertino padarytų nusikalstamų veikų aplinkybes, asmens pavojingumą, nuteistojo elgesį bausmės atlikimo metu, žalos atlyginimą nukentėjusiesiems, galimybę ir norą adaptuotis, resocializuotis, pastangas laikytis visuomenėje priimtinų elgesio taisyklių, ir padarė išvadą, kad nuteistojo atliktos bausmės dalis šiuo metu dar neleidžia daryti neabejotinos išvados, jog nuteistajam sutrumpinus paskirtos bausmės laiką, būtų įgyvendinta bausmės paskirtis, realizuoti bausmės individualizavimo ir teisingumo principai.

Teisėjų kolegija pažymėjo, kad nuteistojo elgesys bausmės atlikimo metu nėra nepriekaištingas, o daroma pažanga nėra akivaizdi ir įtikinanti.

Įsigaliojus įstatymo pataisai, Kauno apygardos teisme buvo gauti 29 teikimai, kuriais prašoma paskirtą laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmę pakeisti į terminuotą laisvės atėmimo bausmę. Šiuo metu jau yra išnagrinėti 25 teikimai, 3 iš jų yra patenkinti.

2019 12 12 17:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt